سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق مرگبار یک کارگاه چوب بری در جنوب شهر تهران خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت و گو با ایسنا، در این باره گفت: در ساعت ۱۹:۴۷ روز جمعه یک مورد حادثه حریق به آدرس شهرک ولیعصر، خیابان حیدری جنوبی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که به دنبال آن سه ایستگاه آتش نشانی به همراه تانکر و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل اعزام شدند.

ملکی با بیان اینکه محل حادثه یک کارگاه چوب بری و نجاری در سوله ای به مساحت ۵۰۰ متر مربع بود، گفت: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حریق در اتاقک ۲۰ متری محل استراحت چهار کارگر افغان رخ داده است.

وی نشت گاز از سیلندر ۱۱ کیلویی و وقوع انفجاری خفیف را علت وقوع این حریق اعلام کرد و گفت: سه کارگر ۲۰،۲۵ و ۳۵ ساله افغان در جریان این حادثه آسیب دیده اما خود را به بیرون از اتاقک رساندند اما یک کارگر ۱۶ ساله در میان شعله ها باقی مانده بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به عملیات آتش نشانان برای اطفای حریق گفت: آتش نشانان پس از اطفای حریق با پیکر سوخته این کارگر ۱۶ ساله روبرو شده و وی را به عوامل اورژانس تحویل دادند. آنها نیز پس از بررسی علائم حیاتی، مرگ این کارگر را تایید و اعلام کردند.

ملکی با بیان اینکه علت دقیق و قطعی این حادثه در دست بررسی است و اعلام خواهد شد، گفت: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل در ساعت ۲۰:۴۳ به عملیات خود خاتمه دادند.