ملت ایران: رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گرمسار اظهار داشت: ساعت یک بامداد امروز، حادثه‏ ای در ۱۰ کیلومتری بعد از ده‏نمک و در لاین شمالی این جاده(محور گرمسار - سمنان) رخ داد.

محمد گلینی افزود: در این سانحه، خودروی سواری پراید با شش نفر سرنشین با چراغ خاموش در کنار جاده پارک کرده بود.

وی تصریح کرد: خودروی پژو نیز با سرعت زیاد به این پراید نزدیک شد و به دلیل خاموش بودن چراغ‏ها متوجه حضور آن نشد و به شدت با خودروی پراید برخورد کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گرمسار افزود: سرعت برخورد آن‏قدر بالا بود که پراید منفجر شد و سرنشینان داخل آن در شعله‏های آتش محصور شدند.

به گفته گلینی، دو دستگاه آمبولانس جمعیت هلال احمر از پایگاه‏های امداد و نجات ده‏نمک و آرادان به یاری حادثه‏‏دیدگان شتافتند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گرمسار افزود: پنج سرنشین پراید که وضعیت وخیمی داشتند، به بیمارستان امام گرمسار منتقل شدند و بقیه نیز که یک سرنشین پراید و پنج سرنشین خودروی پژو بودند، به صورت سرپایی مداوا شده و سپس به بیمارستان اعزام شدند.

گلینی ادامه داد: از آنجا که دو نفر از مصدومان سوختگی بالای ۴۵ درصد داشتند، به سرعت با آمبولانس هلال احمر و بخش خصوصی به بیمارستان سوانح سوختگی در تهران منتقل شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان گرمسار یادآور شد: این حادثه تاکنون تلفات جانی در بر نداشته اما میزان خسارت‏های مالی آن بالاست.

استان سمنان با داشتن هشت هزار و ۶۱۲ کیلومتر راه شامل بزرگراه، راه اصلی، راه فرعی و راه روستایی یکی از استان های پهناور کشور است.

استان سمنان پنجمین استان وسیع کشور با طول بیش از ۶۰۰ کیلومتر است که بافت اجتماعی استان در طول این مسیر شکل گرفته است.

مسافت بین شهرستان های بزرگ استان سمنان حداقل ۱۰۰ کیلومتر بوده و در ضمن استان سمنان در مسیر اصلی مسافرت های کشور قرار گرفته است.

مسافرانی که قصد تشرف به بارگاه امام رضا(ع) را دارند، باید از استان ما عبور کرده و در هنگام بازگشت نیز استان سمنان مسیر اصلی اکثر مسافران است.