به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، فاضل شیرخانی با اشاره به حادثهتصادفدواتوبوس زائران ایرانیدر نزدیکی شهر مکه، گفت: دو دستگاه اتوبوس زائران ایرانی که متعلق به یک کاروان بودند در مسیر ورودی به شهر مکه با یکدیگر برخورد کردند.

وی ادامه داد: این تصادف حدود ۱۵ مصدوم داشت که همه به صورت سرپایی مداوا شده و مصدوم جدی نداشتیم. همه این افراد بلافاصله پس از پانسمان و بخیه مرخص شده و با توجه به اینکه مُحرم بودند پس از استحمام اعمال خود را انجام دادند.

شیرخانی همچنین از سلامت حال زائران حاضر در مکه خبر داد و گفت: هیچ موردی از ابتلا به ویروس کورونا در میان زائران ایرانی مشاهده نشده است.

وی با اشاره به فصل گرما در عربستان به زائران توصیه کرد: در طول روز از مایعات بیشتر استفاده کرده و در ساعات گرم روز کمتر در خیابان ها تردد کنند.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در عربستان افزود: اکثر زائران ایرانی در عربستان مشکل اسپاسم عضلانی(گرفتگی عضله) دارند و این به دلیل پیاده روی زیاد برای انجام اعمال عمره و حضور در مسجدالحرام و مسجد النبی(ص) است که زائران ایرانی معمولاً به این میزان از پیاده روی عادت ندارند.

وی توصیه کرد که عمره گزاران دو هفته قبل از اعزام به عربستان، روزانه ۲۰ دقیقه پیاده روی کنند تا بدن آنها آماده انجام اعمال عمره در مکه شود.