ملت ایران: صاحب یک مغازه ی طلافروشی در شهرستان خرمدره به پلیس آگاهی رفت تا از یک کلاهبردار حرفه ای شکایت کند. این فرد به ماموران گفت: فردی برای خرید سکه وارد مغازه شد و درخواست خرید دو سکه ی بهار آزادی را کرد.

مقرر شد این فرد در قبال خرید این دو سکه مبلغ دو میلیون و ۹۹۰ هزار تومان بپردازد که خریدار اعلام کرد وجه نقد همراه ندارم شماره ی کارت عابر بانک خود را بدهید تا اعلام کنم این وجه به حساب شما کارت به کارت شود.

بدون این که شک کنم شماره کارت را اعلام و پس از واریز وجه سکه ها را در اختیار وی قرار دادم تا این که فردای آن روز فردی تماس گرفت و اعلام کرد که وجوه واریزی به اشتباه به حساب شما واریز شده است دریافتم که موضوع کلاهبرداری بوده و حسابم مسدود شده است.

سرهنگ «مظاهر ریاسوند» فرمانده انتظامی شهرستان خرمدره با بیان این مطلب، گفت: تحقیقات در این زمینه آغاز که با بررسی سرنخ های به دست آمده ماموران موفق شدند متهم را شناسایی و دستگیر کنند.

وی با بیان این که این کلاهبرداری با همدستی فردی دیگر انجام شده است، گفت: تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد.

این مقام مسوول برای پیشگیری از این گونه سرقت ها توصیه کرد: اطلاعات حساب بانکی خود را در اختیار دیگران قرار نداده و قبل از اطمینان از دیگران درخواست انجام امورات بانکی نکنند.