سقوط بهمن در اورست

بهمن مرگبار اورست درحال سقوط

سقوط بهمن در اورست

بهمن مرگبار اورست درحال سقوط

سقوط بهمن در اورست

مادر یکی از قربانیان سقوط بهمن در انتظار

سقوط بهمن در اورست

گروه امداد نپالی درحال بالا کشیدن اجساد قربانیان

سقوط بهمن در اورست

تحویل اجساد به خانواده ها

سقوط بهمن در اورست

دختر یکی از قربانیان درحال سوگواری

براساس گزارش میل آنلاین، این بهمن نزدیک به ۶ بامداد روز جمعه سقوط کرد و در اثر آن ۱۳ نفر از راهنماهای بومی این منطقه جان خود را از دست دادند. به گفته آنگ کامی، یکی از راهنماهای بومی که توانسته از این حادثه جان به در برده و با کمک هلیکوپتر به کاتماندو منتقل شود می گوید قرانیان درحال حمل سوخت به کمپ های کوهنوردان بودند که ناگهان کوهی از برف برسر آنها سقوط کرده و آنها را باخود برد.

تیم جستجو تاکنون موفق به کشف ۱۳ جسد شده اند و سه نفر هنوز مفقود هستند. این بهمن در منطقه ای به نام خومبو(khumbu) رخ داده است، منطقه ای که وقوع بهمن در آن بسیار رایج است. این منطقه در حقیقت یک صفحه یخی است که از کنار کوه اورست رو به پایین معلق شده و روی آن پوشیده از تکه های یخی ناپایدار است که معمولا در حرکتند.

بیشتر قربانیان این حادثه از اقوام شرپا هستند که به عنوان راهنما به کار گرفته می شوند و در ازای دریافت پنج هزار دلار، خطری بزرگ را برای دوماه به جان می خرند تا کوهنوردان را در مسیر درست هدایت کنند. وظیفه اصلی راهنماهای شرپا، هموار کردن مسیر، نصب طناب در میان مسیر و برپا کردن چادر در ارتفاعات است.

منطقه ای که بهمن در آن سقوط کرده یکی از پررفت و آمد ترین مسیرهای صعود به سمت قله است که باوجود خطرناک بودن، بسیار پرطرفدار است.

تصاویر لحظه سقوط بهمن توسط مردی کالیفرنیایی به نام جان ریتر که در زمان در مکانی امن و به دور از مسیر سقوط بهمن قرار گرفته بود، به ثبت رسیده است.