ملت ایران: همزمان با طرح شکایت‌های مشابه در برخی دادسراهای تهران مبنی بر آزار و اذیت تعدادی پسر نوجوان در مناطق شمال غرب تهران به‌ویژه در دهکده المپیک و چیتگر، بلافاصله هماهنگی‌های لازم قضایی با دادسرای امور‌جنایی انجام و به دستور دادیار شعبه یکم، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با جمع بندی پرونده‌ها در اداره شانزدهم و آغاز تحقیقات، شکات پرونده که همگی آنها پسران نوجوان هستند در اظهارات خود عنوان کردند که از سوی راننده جوان یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ و با تهدید سلاح سرد، مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند.

یکی از شکات در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: ساعت هفت بعدازظهر ۱۴ بهمن امسال از میدان المپیک و به مقصد شهرک شهید باقری منتظر تاکسی بودم که خودروی پراید ۱۳۲ سفیدرنگی در مقابل من توقف کرد. در بین راه، راننده تغییر مسیر داد و خودرو را در محل تاریکی متوقف کرد.

ناگهان راننده با کشیدن قمه و قرار دادن آن در زیر گلویم، مانع از هرگونه عکس العمل از سوی من شد و در حالی‌که در سمت شاگرد راننده را بگونه‌ای به گاردیل چسبانده بود که نمی‌توانستم در ماشین را باز کنم، با ضرب‌و شتم و بدون توجه به التماس‌هایم مرا مورد آزار و اذیت قرار داد.

پس از آن مرا در تاریکی رها کرد و با سرعت زیاد و چراغ خاموش، از محل متواری شد. دیگر شکات نیز در اظهارات مشابه عنوان کردند که در حوالی میدان المپیک و در ساعات اولیه شب، راننده جوان یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ اقدام به سوار کردن آنها به عنوان مسافر کرده و در طی مسیر، با تهدید چاقو و شوکر، آنها را مورد تهدید و آزار و اذیت قرار داده و حتی در صورت همراه داشتن وجه نقد و طلا، اقدام به زورگیری وجوه نقد و دیگر اموال با ارزش شکات نیز کرده است.

در این خصوص یکی از شکات پرونده با اشاره به زورگیری اموال همراه خود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: راننده پراید اقدام به زورگیری گردنبند طلایم به ارزش تقریبی ۳ میلیون تومان و همچنین ۹۰ هزار تومان وجه نقد همراهم کرده است.

در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان اداره شانزدهم با بهره‌گیری از اطلاعات به دست آمده از شکات پرونده اقدام به چهره نگاری تصویر راننده پراید سفیدرنگ کردند. کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات به دست آمده و دیگر اقدامات پلیسی صورت‌گرفته، موفق به شناسایی خودروی پراید مورد نظر شدند.

با شناسایی خودروی پراید، مالک حقوقی خودرو شناسایی و تحقیقات از وی آغاز شد. این شخص در اظهارات خود عنوان کرد: خودرو را حدود ۱۵ ماه پیش به فردی به نام اصغر ۲۳ ساله فروخته ام.

با به دست آمدن هویت دقیق «اصغر. ‌ب»، تصاویر به دست آمده از وی به شکات پرونده نشان داده شد که همگی آنها، «اصغر» را به عنوان راننده پراید و متهم تحت تعقیب پرونده مورد شناسایی قرار دادند. بلافاصله اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه متهم در دهکده المپیک انجام و سرانجام وی در ساعت ۱۷و۳۰ دقیقه هشتم اسفند از سوی کارآگاهان اداره شانزدهم دستگیر شد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به شناسایی متهم از سوی شکات و اعترافات صریح متهم در خصوص اقدام به آزار و اذیت پسران، گفت: با توجه به شناسایی متهم از سوی تمامی شکات این پرونده و همچنین اعترافات صریح متهم در خصوص اقدام به آزار و اذیت آنها، قرار بازداشت موقت از سوی دادیار پرونده صادر و تحقیقات تکمیلی برای شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و سایر شکات احتمالی در دستور کار کاراگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

روزنامه قانون