به گزارش ملت ایران به نقل از مهر، یک فروندهواپیماجت فالکون شامگاه دوشنبه، دوازدهم اسفندماه جاری با چهار نفر سرنشین در شمال شرق جزیره کیش در فاصله ۴ مایلی مسیر دریایی کیش به بندر چارک در آب‌هایخلیج فارسسقوطکرد.

رئیس مرکز هماهنگی و نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان(MRCC) در این رابطه گفت: جسد چهار نفر از سرنشینان این هواپیما از آب گرفته شده است.

امینی زاده با اعلام این مطلب که قطعاتی از لاشه هواپیمای جت فالکون نیز روی آب پیدا شده است، افزود: عملیات جستجو با استفاده از دو فروند شناور ناجی، یک فروند بالگرد، تیم غواصی و سایر شناورهای همکار در منطقه استفاده شد.

وی افزود: با استعلام گرفته شده از سازمان هواپیمایی کشوری، هواپیمای حادثه دیده حامل هشت سرنشین بوده که در یک توقف، چهار سرنشین آن پیاده شده اند و در زمان حادثه، چهار سرنشین داشته است.

این هواپیما متعلق به سازمان هواپیمایی کشوری بوده و در پایان ماموریت خود یعنی چک راداری در آب های کیش سقوط کرد و سرنشینان آن جان خود را از دست دادند.

عملیات جستجوی دریایی برای یافتن سرنشینان این هواپیما در هفت کیلومتری جزیره کیش توسط تیم های امداد و نجات دریایی انجام شد.

وی ادامه داد: این هواپیما پس از مدتی پرواز، درخواست فرود اضطراری می کند و پس از اینکه چرخ‌های آن برای فرود باز نمی‌شود، از جزیره کیش دور شده و در آب‌های اطراف جزیره کیش سقوط می‌کند.

تا کنون اجساد چهارسرنشین و همچنین لاشه این هواپیما پیدا شده که اسامی جانباختگان احمد موسوی، محمدامین عامری، وجیه‌الله ترلانی و مسعود جلیلی است.