با آگاهی از این آتش‌سوزی، خبرنگار «تابناک» در محل حادثه حضور یافته و درصدد تهیه گزارشی از خسارات وارده بر‌می‌آید که در عین ناباوری با حمله افرادی روبه‌رو می‌شود که ظاهراً به نام گل‌فروش دوره‌‌گرد شناخته می‌شوند؛ رخداد عجیبی که ظاهراً به نیت جلوگیری از تصویربرداری روی داده و شائبه‌هایی به ذهن متبادر می کند که خوشایند نیست.

بامداد امروز(سه‌شنبه، سوم بهمن ماه) در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه اطفای حریق شهرداری درباره آتش‌سوزی گسترده در بازار گل امام رضا(ع) در خاوران، ایستگاه‌های ۳۷،۷۸ و۶۳ به محل حادثه فرستاده شدند. به گزارش شاهدان عینی، تیرگی آسمان از دود و زبانه‌های بلند آتش که از فاصله‌های دور دیده می‌شد، نشان از گستردگی آتش‌سوزی داشت.

به گزارش ملت ایران به نقل از تابناک، یکی از افسران عملیات اطفای حریق در این باره می‌گوید: هشت غرفه و سه سردخانه محل فروش و نگهداری گل کاملاً تخریب شده، به گونه‌‌ای که اگر تیم‌های عملیاتی در خاموش کردن آتش قدری سست عمل می‌کردند، آتش دامن دیگر غرفه‌ها را نیز فرا می‌گرفت و گسترهٔ خسارت مالی بیش از برآورد کنونی می‌شد.

بنا بر این گزارش، با آگاهی از این آتش سوزی، خبرنگار تابناک در محل حادثه حضور یافته و در صدد تهیه گزارش از خسارات وارده بر‌می‌آید که در عین ناباوری با حمله افرادی روبه‌رو می‌شود که ظاهراً با نام گل‌فروش دوره‌گرد شناخته می‌شوند؛ رخداد عجیبی که ظاهراً به نیت جلوگیری از تصویربرداری روی داده و شایبه‌هایی را به ذهن می‌رساند که چندان خوشایند نیست؛ به عبارتی بهتر، تصویربرداری و به دست آوردن اطلاعات از نقاط حادثه دیده، تنها در شرایطی ممکن است به خشمگین شدن افراد حاضر در محل منجر شده و به تهدید خبرنگاران و عکاسان خبری گره بخورد که با این پوشش خبری، منافع ایشان به خطر افتاده و احتمال آشکار شدن اسراری باشد.

اما ماجرا هنگامی عجیب‌تر می‌شود که خبرنگار ما با مراجعه به نگهبانی بازار، با برخورد مشابهی روبه‌رو شده و نه تنها اجازه ورود و تصویربرداری نمی‌یابد، بلکه توضیحاتی می‌شنود که گویا درباره یک حادثه روزمره آتش سوزی بیان شده، نه چنان حادثه‌ای که خبر وقوع آن در بسیاری از خبرگزاری‌ها و سایت آتش‌نشانی منتشر شده است.

اینجاست که فارغ از چرایی وقوع و شدت آتش سوزی رخ داده در بازار گل اما رضا(ع) بر ابهامات این حادثه افزوده می‌شود؛ ابهاماتی که امیدواریم با توضیحات مسئولان این مجموعه و کار‌شناسان آتش نشانی در روزهای آینده شفاف شده و به جایی برسیم که کار خبررسانی با بدزبانی‌ها و بی‌اخلاقی‌های رایج کنونی روبه‌رو نشود.

ذکر این مهم لازم است که «تابناک» از پاسخگویی مسئولین درباره این رویداد و ابهام زدایی از حادثه یادشده استقبال کرده و برای انتشار نقطه‌نظرات ایشان آمادگی کامل دارد.

تصاویر مربوط به ساعاتی پس از حادثه

عکس:آتش‌سوزی گسترده بازارگل ویک ابهام!