ملت ایران: مافیا انجمن مخفی خلافکاران سیسیل بود که در اواسط قرن ۱۹ میلادی به دلیل بی اعتمادی مردم به حکومت و سیستم قانونی و وابستگی مردم به افراد محلی قدرتمند در سیسیل بوجود آمد و بعدها در کشورهای مختلف دنیا گسترش یافت.

مافیا از مجموعه‌ هایی که به عنوان خانواده شناخته می‌ شود تشکیل می‌شود که هر خانواده یک روستا، یک شهر، یا یک منطقه را رهبری می‌کند. ساختار این خانواده‌ها مانند یک درخت است و معمولا توسط فردی که «پدرخوانده» نامیده می ‌شود، هدایت می ‌شود.

تا چند سال قبل، معمولا پدرخوانده فردی مسن و با تجربه بود که سالها در این مجموعه ها حضور داشته و سپس ریاست گروه را بر عهده گرفته بود اما با افزایش این گروهها، حتی افراد جوان هم باندهای مافیایی تشکیل داده و ریاست آنرا بر عهده می گیرند.

طی روزهای اخیر مأموران پلیس ناپل ایتالیا موفق به دستگیری جوانترین پدرخوانده گروههای مافیایی شدند. ماریانو آبته سرکرده باند قاچاق معروف آبته بود و جوان ‌ترین رهبر مافیا به حساب می‌ آمد. ماریانو ۲۱ سال سن داشت و رسانه‌‌های ایتالیایی با چاپ گزارش‌‌ هایی، او را هنگام دستگیری در درون اتاق مخفی آشپزخانه مادرش نشان داده‌ اند.

ماریانو از مدتی قبل به همراه باند مافیایی خود با جناح رقیب به نام " کامورا " که از باند‌های معروف شهر ناپل است، درگیر بوده و ده‌‌ها تن از اعضای باند رقیب را کشته است. گفته می ‌شود ماریانو پس از قتل عمویش به وسیله تبهکاران باند رقیب و مرگ پدرش، سکان باند مافیایی آنها را به دست گرفته است.

باند آبته به طور فعال در نقاط مختلف کشور از جمله ناپل دست به پخش مواد مخدر می‌ زد و پلیس معتقد است با وجودی که ماریانو سن کمی دارد، اما بسیار خطرناک و قدرتمند است.