ملت ایران:این زن که " جولیا مک کایب " نام دارد. درست بعد از رنگ کردن موهایش به کما رفت. طبق اظهارات پزشکی قانونی این مادر ۳۸ ساله به رنگ موی " اورال " حساسیت داشته و درست بعد از اینکه اقدام به رنگ کردن موهایش در منزل کرد دچار غش و مشکلات تنفسی شد. او در راه بیمارستان در اثر ایست قلبی به کما رفت.
گفته میشود در این رنگ مو مواد شیمیایی خاصی وجود داشته که برای خیلی از خانمها حساسیت زاست. به گفته پزشکان مرگ وی رابطه مستقیمی با این برند خاص آرایشی ندارد و ممکن است این حساسیت با مصرف هر رنگ موی دیگری نیز رخ دهد.

او که دارای دو فرزند ۲۱ و ۱۶ ساله است حدود ۱۳ ماه پیش دچار این مشکل شد و بعد از یک کمای طولانی درگذشت. گفته میشود این خانم سابقا هر ۶ هفته یکبار موهای خود را رنگ میکرده ولی هیچگونه علائم حساسیتی در او دیده نشده بود.

حساسیت به رنگ مو جان یک زن 38 ساله را گرفت +عکس
به گفته دخترش در روز حادثه او رنگ مویش را بیش از همیشه روی سرش نگه داشت و از همانجا علائم تنگی نفس آغاز شد. بعد از اتمام رنگ مو او گفته بود حالش خیلی بد شده است و سریعا به بیمارستان انتقال داده شد. اما در طول راه دچار ایست قلبی شده و به کما رفت.
به گفته پزشکان این نوع حساسیت خیلی کمیاب است و از ۲۵۰ هزار نفر یک نفر به آن مبتلا میشود و عموما حساسیت کمی ایجاد میکند اما در برخی افراد این حساسیت به قدری شدید است که منجر به مرگ میشود.
این نوع آلرژی ممکن است بعد از چند بار استفاده از یک محصول رخ دهد و پیشنهاد میشود محصولات آرایش این چنینی را ۴۸ ساعت قبل از مصرف روی پوست ناحیه ای از بدن آزمایش کنند.

پرداد