مرد جنایتکار که در اقدامی جنون آمیز با شلیک ۱۲۰۰ گلوله شش نفر را در شهر قدس به قتل رسانده بود، پس از محاکمه در دادگاه کیفری استان تهران به دو بار قصاص، زندان و پرداخت دیه محکوم شد.
شلیک های بی هدف مرد ۶۵ ساله در شهر قدس تهران، یکی از مرگبارترین جنایات چند سال اخیر را رقم زد. مرد جنایتکار که مدتی بود با خانواده و یکی از همسایه هایش دچار اختلاف شده بود در یک تصمیم جنون آمیز، با کلاشینکف و ۲ اسلحه کمری از خانه خارج شد و همسایه ها و اعضای خانواده اش را به گلوله بست. در این حادثه خونین مرد مسلح۱۲۰۰ گلوله شلیک کرد که باعثمرگ ۶ نفر و مجروح شدن ۱۱ انسان بی گناه شد. مرد سالخورده بعد از حدود ۳ ساعت مقاومت سرانجام تسلیم ماموران پلیس شد.
با گذشت ۴ سال از این جنایت، پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد که چندی قبل به این پرونده در شعبه ۷۴ دادگاه کیفری و به ریاست قاضی عبداللهی رسیدگی شد.
در ابتدای این جلسه نماینده دادستان با تشریح کیفرخواست گفت: محمد متهم به قتل عمدی زهرا، صدیقه، پیام، فاطمه، پوریا و امیرحسین و همچنین مجروح کردن ۱۱ نفر دیگر است که با توجه به محتویات پرونده برای وی درخواست مجازات قانونی دارم.
سپس اولیای دم فاطمه و پوریا درخواست قصاص کرده و اولیای دم دیگر قربانیان خواستار دیه شدند. رئیس دادگاه سپس از مجروحان خواست به طرح شکایت بپردازند که آنها نیز خواستار دریافت دیه شدند.
محمد نیز پس از قرار گرفتن در جایگاه در دفاع از خود گفت: قتل زهرا، صدیقه، پیام و فاطمه را قبول دارم اما پوریا و امیرحسین را من نکشتم. زمانی که شلیک می کردم پوریا و امیرحسین از محل تیراندازی فاصله داشتند.
متهم به قتل درباره انگیزه اش از ارتکاب به قتل گفت: یکی از اهالی ساختمان در خانه اش ماهواره نصب کرده بود و همسر و دخترم تا ساعت ۳ شب در خانه آنها بودند. چند بار به همسرم تذکر دادم اما او دست از کارهایش برنمی داشت. آن آپارتمان تبدیل به خانه فساد شده بود. روز حادثه با مرد همسایه دعوایم شد و عصبانی سراغ اسلحه ام رفتم. ابتدا یکی از ساکنان را در مقابل در آسانسور مجروح کرده و بعد همسر و دخترم - صذیقه و زهرا - را کشتم. پیام می خواست مانع من شود که او را با شلیک گلوله به قتل رساندم، بعد هم به فاطمه شلیک کردم. اهالی با چوب و چماق به طرفم حمله کردند که مجبور به شلیک به طرف آنها نیز شدم. سپس مجروحان حادثه با رد ادعاهای محمد مدعی شدند در حال فراز از صحنه تیراندازی بودند که محمد به طرفشان شلیک کرده است.
یکی از مجروحان گفت: من در کوچه ایستاده بودم. امیر حسین نیز مقابلم بود. محمد گلوله ای به طرف امیرحسین شلیک کرد که تیر از بدن پسر بچه عبور کرد و به زانوی من خورد. یکی دیگر از مجروحان نیز گفت: در حال کمک به مجروحان بودم که محمد به سمتم آمد. سعی کردم فرار کنم اما او به طرفم شلیک کرد. او به طرف ما حمله کرد و حرف هایش درباره اینکه ما به او حمله کردیم صحت ندارد.
متهم به قتل نیز در آخرین دفاع خود گفت: از کار خود پشیمان نیستم چون در دفاع از آبرویم این کار را کردم. البته دخترم را بی گناه کشتم. پس از آخرین دفاعیات متهم و وکیل مدافعش، قضات دادگاه برای صدور حکم وارد شور شدند.
قضات دادگاه پس از بررسی پرونده و دفاعیات متهم، او را به دو بار قصاص، زندان و پرداخت دیه محکوم کردند.
دستبرد به طلافروشی به شیوه فیلم های هالیوودی
دو پسر جوان که به شیوه فیلم های هالیوودی با حفر تونل به یک طلافروشی در کمیجان دستبرد ۲۷۰ میلیونی زده بودند، با ردیابی های پلیسی شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش مهر، صبح روز دهم بهمن ماه امسال، فردی در تماس با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰، گزارش یک فقره سرقت طلافروشی را به پلیس شهرستان کمیجان اعلام کرد.
در تحقیقات اولیه، وی که همسایه طلافروشی بود در اظهاراتی به ماموران انتظامی گفت: مطابق هر روز، زمانی که به مغازه آمدم، متوجه شدم که از منزلی خالی از سکنه که در کنار مغازه می باشد سوراخی به سمت مغازه طلافروشی حفر شده بدین ترتیب با گمان سرقت، بلافاصله مراتب را به پلیس گزارش دادم.
با اعلام این گزارش، تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان در این خصوص شروع و مشخص شد که مغازه طلافروشی چندین روز تعطیل بوده و صاحب آن در سفر حج به سر می برد و سارقان شبانه و در فرصتی مناسب با تخریب دیوار پشت مغازه اقدام به سرقت از آنجا کرده اند.
سرهنگ محمدعلی فراهانی، فرمانده انتظامی شهرستان کمیجان گفت: با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله گروهی مجرب از کارآگاهان پلیس رسیدگی به پرونده را در دستور کار قرار داده و فعالیتی شبانه روزی برای دستگیری سارقان شروع شد. پس از گذشت شش روز از وقوع سرقت، کارآگاهان موفق شدند در تحقیقاتی جامع و با اقداماتی فنی، دو جوان را در این خصوص شناسایی و مخفیگاه آنان را در شهر میلاجردِ کمیجان تحت مراقبت قرار دهند.
فراهانی با اشاره به کشف قسمتی از طلاجات سرقتی در مرحله نخست عملیات پلیس، تصریح کرد: در گام نخست و با اطلاع کارآگاهان از محل اختفای بخشی از طلاجات سرقتی در منزل یکی از بستگانِ متهمان، در روستایی نزدیک شهرستان ماموران انتظامی طی هماهنگی با دستگاه قضایی به محل اعزام و در بازرسی از منزل مورد نظر یک کیلو و ۱۰۰ گرم طلا کشف کردند.
وی ادامه داد: با ادامه تحقیقات، دو جوان سارق نیز در زمان حضور خود در مخفیگاهشان دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به یگان انتظامی منتقل شدند.
به گفته فرمانده انتظامی کمیجان، سارقان در بازجویی صورت گرفته با اعتراف به سرقت از طلافروشی اذعان داشتند: با آگاهی از عدم حضور مالک طلا فروشی و تعطیلی مغازه، نقشه ای برای سرقت از طلا فروشی کشیده و در طول شب، از منزلی که کسی در آن ساکن نبود، به پشت مغازه سوراخی حفر و بعد از از کارانداختن سیستم های مراقبتی، گاو صندوق را تخریب و اقدام به سرقت طلاجات موجود به وزن ۳ کیلو و ۶۵ گرم کردیم.
سرهنگ فراهانی به کشف دیگر طلاجات از متهمان اشاره و تصریح کرد: با توجه به اعترافات متهمان در خصوص اختفای دیگر طلاجات سرقت شده در منزل یکی از دوستانشان واقع در تهران، بلافاصله اکیپی از ماموران انتظامی به تهران اعزام و در بازرسی از منزل طلاجات سرقتی کشف و ضبط شد. با کشف اموال مسروقه و تکمیل پرونده مراتب برای برخورد قانونی به دستگاه قضایی ارجاع شد.
کلاهبرداری از بازیگران به بهانه گلریزان
فردی که به بهانه ی گلریزان از بازیگران و فوتبالیست ها کلاهبرداری می کرد، دستگیر شد.
به گزارش ایسنا، فردی که با تهیه ی شماره های تلفن تعدادی از بازیگران و فوتبالیست ها برای دریافت کمک های نقدی با هدف گلریزان با آن ها تماس می گرفت، بعد از آن که رفت وآمدهای پی در پی در مقابل دفتر عزت الله ضرغامی - رئیس سازمان صداوسیما - داشت، دستگیر شد.
ستاره اسکندری از جمله ی هنرمندانی است که این فرد با او تماس گرفته است. اسکندری در یک گفت وگوی تلفنی که ۲۰ بهمن ماه از خبر ۲۰:۳۰ پخش شد، اظهار کرد: فردی با من تماس گرفت و گفت که از دفتر آقای ضرغامی تماس می گیرد و قصد دارد از هنرمندان برای گلریزان کمک های نقدی دریافت کند.
او افزود: این فرد حتی عنوان کرد که آقای ضرغامی تا کنون دو میلیون تومان کمک کرده است و هنرمندان دیگر مانند آقای عبدی نیز مبالغی را کمک کرده اند، من نیز به او گفتم که ۵۰۰ هزار تومان می توانم کمک کنم و از او شماره حساب و شماره دفتر آقای ضرغامی را خواستم.
براساس اطلاعات اعلام شده نام هنرمندان دیگری از جمله پوریا پورسرخ، مهدی پاکدل و فرهاد آییش نیز در فهرست این فرد کلاه بردار دیده می شد.
کلاهبرداری با قارچ از ۴۶نفر!
سرهنگ گلزاری، جانشین فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران از دستگیری دو کلاهبردار که تحت عنوان شرکت پرورش قارچ اقدام به کلاهبرداری هفت میلیاردی از ۴۶ نفر کرده بودند، خبرداد و به ایسنا گفت: با توجه به پرونده تشکیل شده مبنی بر اینکه افرادی در یکی از شهرک های صنعتی شهرستان رباط کریم در حال تأسیس و راه اندازی کارخانه تولید قارچ بوده و از این طریق اقدام به درج آگهی تبلیغاتی در روزنامه با عنوان واگذاری سهام شرکت مورد نظر خود می کنند، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
با فعالیت های اطلاعاتی صورت گرفته توسط ماموران پلیس آگاهی رباط کریم فردی شناسایی و در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد متهم افرادی را به عنوان سرمایه گذار به سوله ای نیمه کاره در اطراف رباط کریم می کشانده و به دروغ ادعا می کرده که کارخانه مجهز به پیشرفته ترین دستگاه های تولیدی زیرنظر کارشناسان مجرب شرکت قارچ با قرارداد یکی از شرکت های معتبر بیمه مدیریت می کند.
گلزاری در خصوص نحوه کلاهبرداری در این پرونده اضافه کرد: متهم برای سرمایه گذاران این گونه رویاپردازی می کرده که شعبه دوم کارخانه ای معروف که در یکی از شهرستان های استان تهران در حال فعالیت است، در این محل احداثخواهد شد و با این شیوه از ۴۶ نفر، مبلغی به ارزش هفت میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال دریافت کرده بود.
جانشین فرماندهی انتظامی ویژه غرب استان تهران در مورد نحوه دستگیری متهمان شناسایی شده گفت: باتوجه به عدم ثبت این شرکت در سامانه سازمان شرکت ها و منفی بودن استعلام آن، ماموران پلیس آگاهی در اجرای حکم قضایی موفق به دستگیری این متهم فراری و حامد - همدست وی - شدند.
گلزاری در پایان خاطر نشان کرد: شاکیان پرونده که همگی از شهر تهران بودند، شناسایی شدند و متهمان پس از اعتراف به کلاهبرداری، هر کدام به ترتیب با قرارهای با ۱۰ و پنج میلیاردی روانه زندان شدند.
دستگیری عامل برداشت غیرمجاز حساب بانکی در ایلام
رئیس پلیس فتا استان ایلام از شناسایی و دستگیری عامل برداشت غیرمجاز از حساب بانکی در استان خبر داد و به ایسنا گفت: با مراجعه ی یک مرجوعه ی قضایی مبنی بر اینکه شخص ناشناسی از حساب بانکی وی طی چند مرحله بصورت غیر مجاز مبالغی برداشت شده است پس از تعامل با مراجع قضایی مراتب در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
سرگرد علی کسانی با بیان اینکه پس از طی مراحل و انجام اقدامات تخصصی و فنی توسط کارشناسان این پلیس، متهم شناسایی و دستگیر شد، افزود: متهم که ابتدا منکر بزه ارتکابی بود در مواجه با ادله غیرقابل انکار لب به اعتراف گشود و گفت با سوء استفاده از اعتماد شاکی کارت و رمز دوم وی را به دست آورده و طی چند مرحله نسبت به برداشت از حساب شاکی اقدام کرده است.
دستگیری نویسنده نامه تهدیدآمیز
فرمانده انتظامی شهرستان تالش از دستگیری نویسنده نامه تهدید آمیز دراین شهرستان خبرداد و به ایسنا گفت: در پی مراجعه فردی با هویت معلوم به مقر پلیس و اعلام اینکه فردی ناشناس با تماس تلفنی قصد اخاذی از وی را دارد، کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان تالش بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.
سرهنگ عباس اسماعیلی با بیان اینکه فرد کلاهبردار با نوشتن نامه ای دو صفحه ای از شاکی مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال پول طلب کرده بود، افزود: متهم در نامه اش عنوان کرده بود که اگر پای پلیس به میان آید یا مبلغ درخواستی در موعد مقرر تامین نشود شاکی و خانواده اش را با پاشیدن اسید به قتل خواهد رساند.
فرمانده انتظامی شهرستان تالش به اشاره به متن نامه متهم افزود: وی در بخشی از این نامه از شاکی خواسته بود که اقدام غیرعاقلانه ای نکند و وجه نقد را در محلی که با علامت ضربدر و dr مشخص کرده قرار دهد.
اسماعیلی با بیان اینکه کارآگاهان در تحقیقات خود متهم را شناسایی کردند، گفت: پس از شناسایی متهم، مخفیگاه وی نیز از سوی ماموران شناسایی و پس از اخذ مجوز قضایی وی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.
فرمانده انتظامی شهرستان تالش با بیان اینکه متهم دستگیر شده از سارقان سابقه دار استان قم بود، گفت: وی در تحقیقات پلیس به بزه انتسابی اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.
توقیف جنسیس با ۲۰۹ کیلومتر سرعت
هیوندای جنسیس با سرعت ۲۰۹ کیلومتر توسط پلیس راه نطنز - بادرود استان اصفهان متوقف و روانه پارکینگ شد.
به گزارش مهر، سرهنگ رضا رضایی، رئیس پلیس راه استان اصفهان گفت: تیم کنترل سرعت پلیس راه نطنز - بادرود استان، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محور کاشان، هیوندای جنسیس را به دلیل سرعت غیر مجاز متوقف کردند.
وی با اشاره به حرکات مخاطره آمیز این خودرو گفت: با بررسی دوربین های ثبت تخلفات مشخص شد این خودور ۲۰۹ کیلومتر سرعت داشته که در این زمینه وسیله نقلیه توقیف و برای سیر مراحل قانونی روانه پارکینگ شد.
مرگ ۵ نفر بر اثر گاز منوکسیدکربن در قزوین
مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین از مرگ ۵ افغانی بر اثر گاز منوکسیدکربن در قزوین خبر داد و به تسنیم گفت: برخلاف این همه اطلاع رسانی و توصیه های ایمنی در مورد استفاده ناصحیح از وسایل گرمایشی و خطرات گاز منوکسیدکربن متاسفانه باز هم به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی و استفاده ناصحیح از این وسایل ۵ نفر جان خود را از دست دادند.
سید علی شفیعی افزود: پس از تماس تلفنی همکاران اورژانس قزوین، این سازمان از مسمومیت ۵ نفر بر اثر گاز منوکسیدکربن مطلع شد که بلافاصله ماموران آتش نشانی ایستگاه های ۱ و ۲ به محل حادثه واقع در خیابان عارف قزوین اعزام شدند که با جسد بی جان ۵ تبعه افغانی در منزل خودشان مواجه شدند.
شفیعی دلیل گاز گرفتگی این ۵ تبعه افغانی را که همگی کارگر بودند، استفاده از اجاق گاز برای گرم کردن محیط خانه اعلام کرده و گفت: کارگران یاد شده در منزل خود در حال استراحت بودند و به دلیل استفاده از اجاق گاز به جای بخاری و نیز پوشاندن تمامی منافذ هوا با پلاستیک با گاز منوکسیدکربن مسموم و جان خود را از دست دادند.
سرمای هوا باعثترکیدگی ۲۷ هزار کنتور آب در سیستان و بلوچستان شد
سرمای بی سابقه و تداوم آن طی ٢٠ روز گذشته در شهرهای شمال سیستان و بلوچستان منجر به یخ زدگی و ترکیدگی ۲۷ هزار کنتور آب شد.
به گزارش فارس، برودت هوا، سرمای بی سابقه و تداوم آن طی ٢٠ روز گذشته در شهرهای شمالی استان که منجر به یخ زدگی کنتورهای آب شده بود باعثترکیدگی ۲۷ هزار کنتور آب شد.
این حوادثاز طریق برقراری تماس تلفنی توسط مردم با سامانه ١٢٢ دریافت و در همین رابطه بیش از ۴٠ اکیپ کاری مجهز به صورت شبانه روزی با مراجعه به درب منازل نسبت به رفع حوادث، جلوگیری از هدر رفت، قطع و وصل مجدد انشعاب آب اقدام کردند.
برخلاف هشدارهای لازم از طریق رسانه های عمومی برای حفظ و نگهداری از تأسیسات با پیچیدن پشم شیشه و سایر الیاف به دور کنتور که به اطلاع عموم مردم شریف استان رسیده بود، علت عمده بروز اینگونه حوادثروی کار بودن تأسیسات داخلی منازل، ریختن آب جوش و گرفتن شعله بر روی کنتورها است.
۴۷۲۸۲