ملت ایران:سرهنگ حسین‌الهی دراین‌باره گفت: درپی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره سرقت مقابل بازار پردیس کیش، ماموران به محل اعزام و متوجه شدند که دو جوان با حمله به دو زن که قصد سوارشدن به خودرو را داشتند و استفاده از شیء نوک‌تیزکیف‌دستی آنان را به سرقت برده و متواری شده‌اند.

وی با بیان اینکه ماموران واحد گشت امنیت اخلاقی به تعقیب متهمان پرداختند، افزود: ماموران پس از حدود یک کیلومتر تعقیب وگریز، سارقان را در محدوده اسکله دستگیر و با کمک عوامل انتظامی به مقر هدایت کردند.

رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی ویژه کیش خاطرنشان کرد: در بازرسی به‌عمل آمده از افراد دستگیرشده، اموال سرقتی کشف و در این راستا متهمان دستگیرشده با تشکیل پرونده قضائی به دادسرا معرفی شدند.

الهی با هشدار به شهروندان در خصوص مراقب از اشیاء و اموال شخصی در سطح شهر گفت: پیشگیری از وقوع کیف‌قاپی بستگی به همکاری شهروندان دارد و در همه امور پیشگیری سهل‌تر و مقدم بر درمان است چراکه تحقیقات نشان داده بسیاری از جرائم که مجرمان مرتکب شده‌اند بر اثر عدم‌رعایت موازین ایمنی یا سهل‌انگاری مردم و خانواده‌ها بوده و لازم است که مردم در برابر تهدیدات فرصت‌طلبان و اخلالگران از اصول و روش‌هایی آگاهی یابند که موجب سلامت وحفظ اموالشان باشد.

الهی در خصوص پیشگیری از کیف‌قاپی نیز به شهروندان هشدارداد: معمولا افراد کیف‌قاپ در اطراف بانک‌ها، بنگاه‌ها، مراکز خرید یا بازارها به دنبال فرصت مناسب هستند؛ بنابراین افراد باید هنگام دریافت پول از این مکان‌ها مراقب اطراف خود خصوصا موتورسواران باشند.

وی ادامه داد: چنانچه شهروندان به عللی مجبورند پول نقد را در کیف‌دستی خود حمل کنند باید از به نمایش گذاشتن آن جدا خودداری کنند و هنگام حمل پول در خیابان کیف‌دستی را با دستی که مجاور دیوار یا جوی آب است حمل کنند و از حرکت در سطح سواره‌رو خیابان بپرهیزند.

رییس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی ویژه کیش با بیان اینکه کیف‌قاپی معمولا با موتورسیکلت‌های تندرو و یک سرنشین انجام می‌شود، اظهارکرد: شهروندان باید مواظب این قبیل موتورسواران باشند.

الهی از شهروندان خواست به هنگام استفاده از تلفن همراه، کیفشان را نزدیک بدن یا در دستی که آزاد است نگه دارند و اطمینان حاصل کنند که با امنیت کامل و محکم آن را نگه داشته‌اند، اما اگر کیفشان قاپیده شد آن را رها کنند تا مورد حمله قرار نگیرند و به دنبال کیف کشیده نشوند.

ایسنا