ملت ایران:تحقیقات پلیس نشان داد که قاضی دادگاه خود یک خلافکار بوده که به الکل و مواد مخدر اعتیاد داشت و از متهمان بسیاری الکل و مواد می‌خرید و حتی با برخی از زنان متهم رابطه نامشروع برقرار می‌کرد. آخرین زنی که به دام این قاضی خلافکار افتاد یک سیاهپوست ۲۴ ساله به نام «ونسا کولمن» بوده که با همدستی شوهرش و دو مرد سیاهپوست دیگر زن و شوهر سفیدپوست و جوانی را پس از شکنجه و آزار به قتل رسانده است.

ریچارد بوم گاردتنر(قاضی متخلف) در دادگاه گذشته، ونسا کولمن را به جرم دو قتل عمد و آدم‌ربایی به حبس ابد محکوم کرده بود.

ونسا در اعترافات خود عنوان کرده بود که ابتدا قصد سرقت از زوج جوان را داشته و سپس آنها را شکنجه کرده و کشته است.

ریچارد بوم گارتنر(قاضی متخلف) در طول دادرسی پرونده «ونسا» به او اجازه داده بود که از یک آرایشگر خصوصی استفاده کند و رنگ مو‌ها و لباسش را برای دادرسی تغییر دهد و به شکل زیبایی در دادگاه حاضر شود و این موضوع باعثتعجب کلانتر شهر و دیگر مقامات قانونی شده بود.

وکیل مدافع ونسا در این ارتباط گفت: حکم صادره از سوی قاضی بسیار باعثتعجب شد و این نخستین باری بود که یک قاضی چنین حکمی صادر می‌کرد. بعد‌ها ما متوجه شدیم که قاضی ریچارد بوم(متخلف) خود با این زن متهم رابطه پنهانی داشته و از او مواد مخدر خریداری می‌کرد. صدور چنین حکمی از سوی این قاضی ذهن همه را به خود مشغول کرده بود و در این رابطه چیزی مشکوک به نظر می‌رسید.

به گفته وی، زمانی که «ونسا» به جایگاه احضار شد مدل موی او بسیار شیک و زیبا طراحی شده بود.

پس از افشای این رسوایی، قاضی خطاکار برکنار شد و قاضی دیگری به جایش بر مسند قضاوت نشست.

پس از پیگیری مجدد قاضی جدید، مشخص شد که «ونسا» متهم ردیف اول به تنهایی جرائم خود را مرتکب نشده و ۳ مرد از جمله شوهرش در سرقت مسلحانه و شکنجه و کشتن زن و شوهر جوان با او همکاری داشته‌اند.

۳ مرد متهم با نام‌‌های لماریسوی داویدسون، لتالویس کوبینز و جورج توماس، هر ۳ به ونسا در سرقت مسلحانه و قتل زوج جوان کمک کرده‌اند.

قاضی جدید، زن سیاهپوست «ونسا کولمن» را به ۵۳ سال زندان محکوم کرد، اما متهم دیگر پرونده داویدسون به حبس ابد محکوم شد و ۲ مرد مجرم دیگر هر یک نسبت به جرائم خود به چندین سال زندان محکوم شدند.

تحقیقات دیگر پلیس تنسی نشان داد که قاضی سابق خلافکار، خود به مواد مخدر معتاد بوده و الکلی مزمن است.

این قاضی خلافکار در اعترافات خود گفته که با متهمان خود در طول استراحت‌‌های دادگاهی ملاقات داشته و از آنها مواد مخدر و قرص می‌خریده.

جان گیل، مشاور ویژه شهرستان ناکس در این ارتباط گفت: تخلف یک قاضی می‌تواند وحشتناک باشد. پرونده قتل زوج جوان ربوده شده بسیار دردناک و وحشیانه بوده که این بار ۲ سفیدپوست به شکل وحشیانه‌ای به وسیله چند سیاه‌پوست شکنجه و کشته شده‌اند.

گفته می‌شود قاتلین برای از میان برداشتن شواهد اذیت و آزار، اجساد زن و شوهر جوان را در بشکه اسید انداخته‌اند.