ملت ایران:رسانه های عرب زبان دقایقی پیش از وقوع یک انفجار مهیب در شهر مکه مکرمه در عربستان سعودی خبر دادند.

هنوز از تلفات احتمالی این انفجار و آتش سوزی و همچنین علت این اقدام و اینکه آیا این انفجار یک اقدام تروریستی بوده یا نه، خبری منتشر نشده است.

تا به این لحظه اطلاعات دقیقی از تعداد کشته شدگان و زخمی ها در دست نیست اما این رسانه ها اعلام کردند که این انفجار در یک هتل بین المللی به نام " انترکونتین تال " رخ داده است.

به محض وقوع این انفجار مهیب، ۱۵ گروه از آتش نشانان عربستانی به محل اعزام شدند تا بتوانند آتش به وجود آمده از این انفجار را مهار کنند.

قابل ذکر است این هتل در نزدیکی زندان مرکزی مکه مکرمه قرار دارد. زندانی که در آن تعداد زیادی از زندانیان سیاسی عربستان، حبس شده اند.

گفتنی است ساختمان " رابطه علمای جهان اسلام " که ریاست آن بر عهده مفتی اعظم عربستان، " عبدالعزیز آل الشیخ " است نیز در نزدیکی این هتل و محل انفجار قرار دارد.

رسانه های عربی همچنین فاش کردند که یکی از بزرگ ترین لوله های انتقال گاز عربستان، در چند صد متری محل این انفجار قرار دارد و این به آن معنی است که احتمال گسترده تر شدن دامنه آتش سوزی و کشیده شدن آتش به این لوله گازی نیز وجود دارد.

چند روز پیش نیز بر اثر وقوع انفجاری در شرق " ریاض " پایتخت عربستان یک ساختمان صنعتی فرو ریخت. بر اثر آن انفجار نزدیک به ۲۰۰ نفر کشته و زخمی شدند.

تابناک