ملت ایران، رییس کل دادگستری استان سمنان از اعدام یک متجاوز به عنف در شاهرود پس از استیذان از رییس قوه قضاییه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، احمد سیاوش پور طی سخنانی در همایش استانی روسای حوزه های قضایی و دادستان های شهرستان های تابعه استان سمنان، ماه رمضان را ماه خودسازی و فرصتی مناسب برای آغاز مجدد تلاش در جهت خدمت بهتر و بیشتر در مسیر تحقق عدالت توصیف کرد.

وی از روسای حوزه های قضایی استان و دادستان های شهرستان های تابعه خواست تا الگوی کارکنان و زیرمجموعه های خود در مسیر حرکت دستگاه قضایی باشند.

رییس شورای قضایی استان سمنان در ادامه اظهار کرد: در برخی موارد از جمله کاهش اطاله دادرسی و موجودی پرونده های قضایی، توفیقاتی را نسبت به سال های گذشته به دست آورده ایم و باید تمام تلاش خود را با توجه به نیروهای خوبی که در استان در اختیار داریم در دستیابی به جایگاهی برتر و الگو شدن در سراسر کشور مصروف کنیم.

سیاوش پور خاطرنشان کرد: هدف ما از بیان آمار و مقایسه عملکردها به هیچ وجه آمارگرایی نیست و توقع داریم با تلاش مضاعف همکارانمان در کنار توجه به کیفیت آرای صادره مبحثخدمت گرایی را سرلوحه سیستم قضایی در استان قرار دهیم.

وی از روسای حوزه های قضایی و دادستان های استان خواست تا در فرصت باقیمانده از ماه مبارک رمضان با دیدگاه رافت اسلامی و گره گشایی از مشکلات زندانیان در بند، از زندان های سراسر استان بازدید به عمل آورند و در چارچوب قوانین نسبت به رفع مشکلات و اعطای مرخصی به آنان اقدام کنند.

رییس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به پرونده تجاوز به عنف اخیر در شاهرود نیز از همکاران قضایی خود در دادسرا و دادگاه کیفری استان مستقر در شهرستان شاهرود که با تلاش بی وقفه خود موجب صدور حکم در این پرونده شده اند تقدیر و تشکر کرد.

وی گفت: رای صادره توسط دادگاه کیفری استان مستقر در شهرستان شاهرود از سوی دیوان عالی کشور تایید شده که پس از اذن رییس قوه قضاییه، شاهد اجرای قاطعانه آن که مورد درخواست مردم متدین و شهیدپرور شاهرود نیز هست، خواهیم بود.