دکتر ایرج خسرونیا رئیس انجمن متخصصین داخلی ایران گفت: اعلام تعطیلی مدرسه ای در غرب تهران که ناشی از شیوع ویروس بوده بهترین کار ممکن بوده است و برای ریشه کن شدن این بیماری تعطیلی باید تداوم یابد. زیرا علاوه بر شیوع آن میان دانش آموزان؛ ویروس به خانواده های دانش آموزان ودرنهایت کل جامعه نیز سرایت پیدا خواهد کرد.
معاون نظام پزشکی تهران تصریح کرد: به دلیل عدم رعایت اصول بهداشتی، این ویروس سریعأ به شخص دیگری انتقال می یابد. بنابراین کافیست یک دانش آموز گرفتار آن شود و با علائمی نظیر عطسه و سرفه کردن؛ خوردن آب از لیوان مشترک و همچنین دست دادن با سایر دانش آموزان، بقیه رانیزبیمار خواهد کرد.
وی با بیان این که تعداد زیادی از مردم با علائمی نظیر سرفه، عطسه و بدن درد همراه اند اما جای نگرانی نیست تصریح کرد: بروز این ویروس ناشی از فصل سرما است. همچنین به علت سرمای حاکم در و پنجره ها مدام بسته است و هوا عوض نمی شود و با این روند ویروس از محیط خارج نمی شود و به اطرافیان نیز انتقال می یابد.
فوق تخصص گوارش اظهار کرد: گاهی اوقات کودکان و یا افراد مسنی که مبتلا به بیماری های مزمن هستند بر اثر ابتلا به این ویروس شدت عمل بیشتری نشان می دهند و با بروز علائمی نظیر اسهال و استفراغ و همچنین ضعف عمومی بدن مواجه می شوند که در این صورت به بستری شدن در بیمارستان نیاز پیدا می کنند.
دکتر خسرونیا توصیه کرد: افرادی که بیماری های خاص و زمینه ای دارند باید از حضور در مکان های آلوده به ویروس جدأ خودداری نمایند و نباید از استراحت در منزل - خوردن غذاها و نوشیدنی های گرم و همچنین لیموشیرین غافل شوند.