سید جلال ملکی در گفت وگو با ایسنا، در این باره گفت: وقوع یک مورد حادثه حریق در فروشگاه و انباررنگ و موادشیمیایی در ساعت ۹:۲۴ صبح امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن آتش نشانان چهار ایستگاه به همراه دو خودروی حامل تجهیزات تنفسی، خودروی حامل کف و دمنده های هوا به محل حادثه واقع در خیابان ۱۵ خرداد نرسیده به چهارراه سیروس اعزام شدند.

وی افزود: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حریق در دو باب مغازه رنگ فروشی به مساحت ۱۰۰ مترمربع رخ داده که در زیرزمین این مغازه ها نیز انباری به همین مساحت قرار دارد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه دو مغازه و انبارهایشان کاملا شعله ور شده و آتش در حال سرایت به اماکن مجاور بود، گفت: در زیرزمین این مغازه ها، قوطی های رنگ، تینر، چسب، اسپری، حلال رنگ و سایر مواد اشتعال زا در حجم زیاد و ناایمن به روی هم انباشته شده بود که همین موضوع علاوه بر اینکه شدت حریق را افزایش داده بود، سبب بروز چندین انفجار در محل شد؛ به طوری که این انفجارها باعثشکسته شدن شیشه های اماکن مجاور و تخریب برخی از دیواره های این دو مغازه شد.

ملکی با اشاره به محبوس شدن پنج تن در میان شعله های آتش در این دو مغازه گفت: آتش نشانان این پنج تن را خارج کرده و به محل امن انتقال دادند.

وی همچنین از مصدومیت سه آتش نشان در جریان عملیات اطفای حریق در این محل خبر داد و افزود: دو تن از آتش نشانان به شکل سرپایی در محل مداوا شده و یکی دیگر نیز به مراکز درمانی منتقل شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت آتش نشانان به وسیله آب و کف اقدام به مهار و اطفای حریق در این دو مغازه کردند.

ملکی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی بررسی و اعلام خواهد شد، گفت: خسارت وارده ناشی از این حادثه بسیار بالا بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به وقوع این حادثه، اظهارکرد: در انبارها به ویژه انبار نگهداری از موادشیمیایی و قابل اشتعال، باید اجناس با رعایت اصول انبارداری و طبق مقررات چیده شود و انباشت کردن آنها روی یکدیگر جدا خودداری شود.