به گزارشملت ایرانبه نقل از ایسناسخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق گسترده در بازار تهران خبر داد.

سید جلال ملکی در این باره گفت: به دنبال اعلام یک مورد حادثه حریق گسترده به آدرس پامنار بعد از کوچه مروی ستاد فرماندهی آتش نشانان چهار ایستگاه حریق و یک گروه نجات را به همراه خودروی حامل تجهیزات تنفسی در ساعت ۱۲:۰۱ به محل اعزام کرد.

وی افزود: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که محل حادثه یک ساختمان سه طبقه به همراه یک طبقه زیرزمین است که شعله های آتش از زیرزمین این ساختمان که مملو از مواد قابل اشتعال نظیر چوب و… بود، آغاز شده و به سرعت تمام ساختمان را دربر گرفته است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهرانبا بیان اینکه مساحت هر یک از طبقات این ساختمان حدود ۱۰۰ مترمربع بود، ادامه داد: در طبقات بالایی این ساختمان، کارگاه های تولیدی نظیر چاپ سیلک و انبارهای نگهداری از تلق، کمربند و… بود که کاملا شعله ور شده بود.

ملکی با اشاره به محبوس شدن تعدادی از کارکنان و خدمه در میان شعله های آتش و دود، خاطرنشان کرد: آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات خود برای نجات این افراد را آغاز کرده و پنج تن از آنان را در حالی که قصد داشتند خود را از پنجره به بیرون پرتاب کنند، به وسیله نرده بام خارج کرده و به فضای باز انتقال دادند.

وی افزود: همچنین دو تن دیگر از کارکنان نیز در راهروها محبوس و دچار آسیب دیدگی شده بودند که آتش نشانان این افراد را برای درمان به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اضافه کرد: همزمان گروهی دیگر از آتش نشانان عملیات مهار و اطفای حریق را آغاز کرده و پس از مدتی شعله های آتش در این ساختمان سه طبقه را به طور کامل مهار و اطفا کردند.

ملکی ساعت اتمام عملیات را ۱۳:۵۵ اعلام کرد و گفت: آتش نشانان پس از اطفای کامل حریق، انجام لکه گیری و تخلیه دود به عملیات خود خاتمه دادند.

وی میزان خسارات ناشی از این حادثه را بالا ارزیابی کرد و گفت: علت حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران بررسی و اعلام خواهد شد.