به گزارش سرویس حوادثملت ایران یک هلیکوپتر روز شنبه در سئول پایتخت کره جنوبی سقوط کرد. در این حادثه پروانه هلیکوپتر به یک ساختمان لوکس ۳۸ طبقه ای اصابت کرده که موجب برهم خوردن تعادل هلیکوپتر و اصابت آن با زمین شده است. هر دو خلبان این هلیکوپتر جان باخته اند.

مقامات آتش نشانی کره جنوبی می گویند که این هلیکوپتر متعلق به شرکت ال جی بوده است و درصدد بوده تا در نزدیک ترین جای ممکن فرود بیاید. این هلیکوپتر ماموریت داشته تا جمعی از کارکنان و مدیران شرکت ال جی را به یک شهر جنوبی در کره جنوبی برساند.

بنا به گفته مقامات آتش نشانی، کاپیتان ۵۷ ساله این هلیکوپتر در دم فوت کرده است. اما کمک خلبان بلافاصله پس از سقوط به بیمارستان منتقل شده اما به علت گستردگی جراحات جان خود را از دست داده است.

شرکت ال جی الکترونیکس نیز اعلام کرده که این دو خلبان از کارکنان خود ال جی بوده اند.

بنا به گزارش ها این هلی کوپتر با ساختمان آی‌پارک برخورد کرده که یکی از شیک ترین و گران ترین ساختمان های سئول است. گفتنی است هیچ یک از افراد داخل ساختمان بر اثر این حادثه آسیب ندیده اند.

فیلم های پخش شده از این حادثه، ‌ شیشه های خورد شده در قسمت فوقانی ساختمان را نشان می دهد. این در حالی است که هلیکوپتر تقریبا نابود شده است.

گزراش ها حاکی از آن است که هوای سئول در صبح روز شنبه مه آلود بوده است اما مقامات آتش نشانی صحبتی از نقش مه آلودگی هوا در این حادثه به میان نیاورده اند.