در برخی مناطق کوهستانی نیز برف بارید و تردد در جاده ها را با اختلال روبه رو کرد. البته در این میان بسیاری از کشاورزان به خاطر بارش های باران پس از چندین ماه تحمل خشکسالی دست شکر به سوی آسمان بلند کردند. این در حالی است که گفته می شود بارش باران در چند استان امروز نیز همچنان ادامه خواهد داشت و احتمال بروز آبگرفتگی و جاری شدن سیل در آنها وجود دارد.

یک کشته در استان بوشهر

در بوشهر و به ویژه در شهرستان گناوه این استان میزان بارندگی ها به قدری بود که اغلب خیابان ها را آب فرا گرفت. در این استان باران که با وزش باد شدید همراه شده بود خسارات فراوانی از جمله شکسته شدن درختان و صدمه دیدن شبکه های برق وارد کرد. در همین خصوص معاون عمرانی استاندار بوشهر گفت: یک مرد ۵۸ساله در جزیره شیف به دلیل برخورد با تاسیسات برق که به دلیل طوفان به روی زمین افتاده بود، دچار برق گرفتگی شد و جان خود را از دست داد. در شهرستان دشتی نیز خسارات وارد شده به تاسیات برق به خاطر بارش باران و وزش طوفان بالغ بر ۶۰میلیون تومان گزارش شد. در این شهرستان بارندگی باعثشد تا سیل بندهای باغات نخیلات روستاهای درازی، حیدری، احشام قایدها و زیزار پر از آب شوند.

توقف خودروها در کرمانشاه

در کرمانشاه نیز بارش باران سبب پر شدن اکثر خیابان های شهر کرمانشاه از آب شد و شهروندان برای تردد در خیابان ها با مشکلات عدیده ای مواجه شدند. شدت آبگرفتگی در برخی مناطق شهر کرمانشاه به حدی بود که مردم قادر به رفتن به آن سمت خیابان نبودند حتی برخی خودروها نیز به علت بالا آمدن سطح آب در خیابان ها متوقف شدند. همچنین مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمانشاه گفت: به دنبال بارندگی شدید شنبه شب، تعداد ۴۲واحد مسکونی کرمانشاه دچار آبگرفتگی شد. آتشپاد حجت الله جهانبخشی گفت: بیشترین موارد آبگرفتگی مربوط به محلات سعدی، شهرک پردیس و شریعتی بوده است.

اختلال تردد در روستاهای کوهرنگ

در استان چهارمحال و بختیاری هم بارش نخستین برف پاییزی موجب سفیدپوش شدن زردکوه و دامنه های این رشته کوه در شهرستان کوهرنگ شد. این بارش برف در شهرستان کوهرنگ موجب اختلال در راه ارتباطی ۱۵روستا دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ شد. البته اسکندر کریمی، معاون فرماندار کوهرنگ اعلام کرد ماشین های کمک دار می توانند از این مسیرها عبور کنند و تا حدی مشکل برطرف شده است. به گفته وی ارتفاع برف در کوهرنگ در ارتفاعات ۱۰سانتی متر و در مناطق پایین به ۲سانتی متر رسید.

آبگرفتگی ادامه دارد

براساس گزارش های ادارات کل هواشناسی استان های مختلف بارش باران امروز نیز در برخی مناطق تداوم داشته و به همین خاطر مسئولان مربوطه نسبت به جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر هشدار می دهند. در همین رابطه اداره کل هواشناسی استان فارس درباره بارش باران، آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها به ویژه در مناطق شمالی و شمال غربی استان هشدار داد. مدیرکل حوادثغیرمترقبه استان خوزستان نیز در اطلاعیه ای به صیادان، لنج داران، صاحبان قایق های موتوری و حاشیه نشینان رودخانه ها در مناطق در معرض خطر سیل و سیلاب به ویژه عشایر درباره آبگرفتگی هشدار داد. همچنین گفته می شود که خطر سیل جیرفت در کرمان را تهدید می کند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر جیرفت گفت: سیلاب های بالادست جیرفت، ساماندهی نشدن رودخانه ملنتی و نبود سیل بند مستحکم شمالی شهر، خطری جدی در بارندگی های احتمالی آینده برای این شهر است. روح الله میرکهنوج در گفت وگو با مهر افزود: در قسمت جنوبی رودخانه ملنتی با توجه به فضاهای حریم رودخانه، به خصوص شهرک فجر و پروژه های مسکن مهر با توجه به عدم وجود سیل بند و حفاظ با مشکلات عدیده ناامنی و اجتماعی روبه رو هستند. وی همچنین بهسازی پل اول هلیل رود را به دلیل فرسوده شدن بعضی از پایه های آن ضروری دانست. در استان بوشهر نیز همچنان نسبت به جاری شدن سیل در دیلم، گناوه و دشتستان هشدار داده می شود.

عبدالرضا امیدوار شهری، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نیز با هشدار نسبت به آبگرفتگی دست کم در ۶ استان گفت: طی امروز و فردا در استان های فارس، کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و برخی نقاط خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی آبگرفتگی معابر پیش بینی می شود.