به گزارش سرویس اجتماعی ملت ایران: یک مدیر مدرسه و همسرش، پس از مرگ ۲۳ دانش آموز به دلیل خوردن ناهار آلوده به آفت کش، قاتل شناخته شدند. بنا به اعلام پلیس، این حادثه در ماه جولای و در مدرسه ای در شرق هند رخ داده است.

پلیس همچنین اعلام کرد که مینا کوماری و شوهرش هردو دستگیر شده اند و انتظار می رود دادگاهشان به زودی برگزار شود. در صورت محکومیت، این دونفر ممکن است با مجازات مرگ روبرو شوند.

تحقیقات پلیس نشان می دهد که شوهر مدیر مدرسه، آفت کش ها را برای استفاده در مزرعه کشاورزی شخصی خود می خواسته ولی آن را در مدرسه ذخیره و انبار می‌کرده است.

در گزارش تحویل داده شده به دادگاه ذکر شده که سرآشپز به اشتباه این آفت کش ها را به غذا اضافه کرده است.

هر دو متهم، اتهامات وارده را رد کرده اند و به پلیس گفته اند که هیچ اقدام عمدی در میان نبوده است.

آشپزان مدرسه به مقامات گفته اند که مدیر مدرسه وظیفه کنترل ناهار رایگان ارائه شده توسط دولت را به عهده داشته است. یکی از آشپزان به بازرسان پلیس گفته است که به نظر می رسیده روغن پخت و پز کمی متفاوت از روغن همیشگی است. اما با این حال مدیر مدرسه دستور داده تا از آن استفاده کنند.

گفتنی است کودکانی که فوت شده اند، بین ۵ تا ۱۲ سال سن داشته اند.

برنامه غذایی ناهار در هند، یکی از بزرگترین برنامه های تغذیه در مدارس در سطح جهان است. دولت با توجه به شرایط محلی و در دسترس بودن جیره غذایی، در مورد نوع و زماندبندی وعده های غذایی در هر منطقه، آزادی عمل دارد. برنامه غذایی در هند در راستای افزایش انگیزه‌ی والدین فقیر برای فرستادن فرزندان به مدرسه، اجرا می شود.