به گزارش سرویس حوادثملت ایران: بنا به گزارش پلیس و مقامات بهداشت عراق، در حمله انتحاری روز یک شنبه در منطقه شیعه نشین بغداد، دست‌کم ۳۸ نفر کشته شدند.

در این حمله مینی‌بوس بمب گذاری شده با نزدیک شدن به یک کافه، خود را منفجر می کند. این انفجار در عصر روز یکشنبه صورت گرفته است.

یکی از نیروهای پلیس که در زمان انفجار در محل حادثه حضور داشته است، می گوید: کافه پر از مردمی بود که در حال تماشای فوتبال و کشیدن قلیان بودند. مینی‌بوس به کنار پیاده رو آمد و درست مقابل ورودی کافه خود را منفجر کرد. مردم ابتدا فکر می کردند که راننده مست است. اما طولی نکشید که بدن هایشان تکه تکه شد و زمین پوشیده از گوشت و تکه های بدن انسان شد.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفته است. اما گمان می رود کار گروهی از شبه نظامیان اسلامگرای سنی باشد که غالبا شیعیان را مرتد می نامند.

پلیس اعلام کرد که ۱۲ نفر دیگر از پرسنل امنیتی، در موجی از حملات انتحاری در ساختمان‌های دولتی و پیش از این حمله کشته شده اند.

بنا به اعلام آمار گروه های نظارت بر اجساد کشته شده در عراق، در سال جاری حدود ۷۰۰۰ غیرنظامی در عراق کشته شده اند که حکایت از افزایش دوباره خشونت ها دارد. پیش از این و در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷، خشونت و کشتار در عراق به اوج خود رسیده بود.

با شروع جنگ داخلی سوریه، تنش ها و اختلافات فرقه ای در خاورمیانه افزایش یافته است و گروه های مختلف شیعه و سنی را به کام جنگ کشانده است.