به گزارش ملت ایران به نقل از مهر، اسفندماه سال ۹۱ مردی با مراجعه به کلانتری ۱۴۰ باغ فیض به مأموران اعلام کرد: دو روز پیش زنی ۳۰ ساله ای برای نظافت به خانه آوردم که به بهانه دادن آبمیوه مرا بیهوش کرد و زمانیکه به هوش آمدم متوجه شدم که کیف دستی حاوی پول و مدارک شناسایی ام سرقت شده است.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به شیوه بیهوشی و به دستور شعبه یازدهم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
مالباخته پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: عصر ۲۸ بهمن سال ۹۱، مقابل شیرینی فروشی در منطقه مرزداران با ماشین ایستاده بودم که زنی ۳۰ ساله تقاضای کمک کرد و شروع به گریه و زاری کرد و عنوان داشت که بچه یتیم دارد و حاضر است تا در خانه هم کار کند. من نیز از روی ناآگاهی و دلسوزی وی را به خانه بردم. زمانیکه به خانه رسیدم، این زن شروع به کار کرد و من نیز در حال استراحت بودم تا اینکه پس از گذشت حدود ۳۰ دقیقه، لیوان آبمیوه ای تهیه و برایم آورد که به محض خوردن مقداری از آن، بیهوش شدم. پس از گذشت دو روز زمانیکه به هوش آمدم، متوجه شدم که کیف دستی حاوی سه میلیون تومان وجه نقد، گوشی تلفن همراه و گذرنامه ام به سرقت رفته است.
با آغاز تحقیقات، کارآگاهان پایگاه دوم آگاهی با بررسی پرونده های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند که به همین شیوه و از سوی زن جوانی مورد سرقت قرار گرفته بودند.
یکی از این مالباختگان نیز در اظهارات مشابهی به کارآگاهان گفت: ۱۴ خرداد سال ۹۲ زن جوانی به بهانه مسیر مستقیم سوار خودروی اینجانب شد و پس از مدت کوتاهی، تمایل به دوستی کرد. پس از مقداری چرخیدن در خیابان ها و صحبت کردن، این زن درخواست نوشیدنی کرد و من نیز دو آبمیوه خریدم اما پس از نوشیدن مقداری از آبمیوه، ظرف چند دقیقه بیهوش شدم. فردای آن روز زمانیکه بیدار شدم، متوجه شدم که چند سکه طلا و سرویس طلای خواهرم به ارزش تقریبی ۲۰ میلیون تومان سرقت شده و از سوی مردم به بیمارستان منتقل شده ام.
سرانجام ساعت ۱۰ شب ۱۴ شهریور امسال مأموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض هنگام گشت زنی در بلوار میرزایی متوجه تجمع تعدادی از شهروندان شدند که قصد داشتند مانع از فرار زن جوانی شوند. با حضور مأموران در محل، زن جوان قصد فرار از محل را داشت که از سوی مأموران دستگیر و به کلانتری منتقل شد.
در بازرسی از اموال همراه متهم، مأموران کلانتری ۱۴۰ موفق به کشف تعدادی مدارک شناسایی متعلق به افراد غیر از جمله یک گذرنامه شدند که با بررسی سوابق موجود در سیستم جامع پلیس مشخص شد که گذرنامه سرقتی بوده و پرونده سرقت آن در پایگاه دوم آگاهی در حال رسیدگی است.
متهم که خود را به نام مریم حیدرزاده معرفی کرده بود، منکر هرگونه سرقت شد و مدعی شد که گذرنامه متعلق به فردی است که تا چندی پیش با وی ارتباط دوستانه داشته و مدارکش به صورت امانت نزد او باقی مانده است!!.

با انتقال متهم به پایگاه دوم آگاهی، کارآگاهان موفق به شناسایی هویت واقعی متهم به نام زهرا شدند که دارای سوابق متعدد دستگیری است. همزمان با شناسایی هویت واقعی متهم، از مالباختگانی که به شیوه بیهوشی مورد سرقت قرار گرفته بودند نیز برای شناسایی متهم دعوت انجام شد و آنها نیز بلافاصله پس از مواجهه حضوری با متهم، وی را به عنوان سارق اموال خود مورد شناسایی قرار دادند.
زهرا که پس از شناسایی هویت واقعی و مالباختگان چاره ای جز اعتراف نداشت، به ناچار لب به اعتراف گشود و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود ۹ سال پیش از سوی همسرم که به مصرف موادمخدر اعتیاد داشت، به مصرف هروئین اعتیاد پیداکردم. از آن زمان و با وجود متارکه از همسرم، همچنان به مصرف مواد اعتیاد دارم و تمامی پول و طلاهای به دست آمده در سرقت ها را نیز صرف خرید موادمخدر کرده ام.
سرهنگ کارآگاه میرزکی، رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر، گفت: در حال حاضر رسیدگی به پرونده در مراحل اولیه است و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است. به همین خاطر از تمام شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت می شود تا برای شناسایی متهم و پیگیری شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی - خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.
آقای محمدی کجاست؟؛ شیوه سارق منزل
رییس کلانتری ۱۴۷ گلبرگ از دستگیری سارقی خبر داد که به بهانه پیداکردن فردی، زنگ منازل را به صدا درآورده و در صورت عدم پاسخگویی و اطمینان از خالی بودن منازل، از آنها سرقت می کرد.
سرگرد حسن نورآبادی با بیان اینکه عوامل کلانتری ۱۴۷ گلبرگ در ساعت ۹:۴۵ بیست وهفتم شهریورماه امسال در حین گشت زنی در محدوده تهرانپارس به راننده یک پراید نوک مدادی مشکوک شدند، به ایسنا گفت: مأموران دریافتند که راننده این پراید به دفعات مختلف از خودروی خود پیاده شده و در ساختمان ها را زده و به دنبال فردی به هویت محمدی می گردد.
وی با بیان اینکه مأموران به رفتار این راننده مشکوک شدند، گفت: مأموران با استعلام از اهالی محل متوجه شدند که فردی به نام محمدی در آن آدرس وجود ندارد، آنها به پرس و جو از این راننده اقدام کردند که این راننده خود را نصاب ماهواره معرفی کرد و عنوان داشت که فردی به نام محمدی از وی خواسته است برای نصب ماهواره به خانه اش بیاید.
مأموران در بازرسی از داخل خودروی این فرد مقداری کابل، قابلمه مسی، یک عدد جارو شارژی و شیرآلات ساختمان کشف کردند. متهم که خود را حمیدرضا معرفی کرد، لب به اعتراف گشود و گفت با زدن زنگ خانه های مردم و اطلاع یافتن از خالی بودن منازل، اقدام به سرقت می کرده است.
این سارق برای بررسی بیشتر به کلانتری دلالت داده شد.
نجات قایق های یمنی در دریای سرخ توسط نیروی دریایی ارتش
معاون عملیات نیروی دریایی ارتش گفت: دو فروند قایق صیادی یمنی که در دریای سرخ مورد تعرض دزدان دریایی قرار گرفته بودند، توسط ناوگروه بیست و هفتم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نجات یافتند.
به گزارش ایسنا، امیر دریادار دوم سیاوش جره با اعلام این خبر افزود: دزدان دریایی شب گذشته دو فروند قایق صیادی یمنی به شماره بدنه ص - ت - ۴۷ و ص - ت - ۱۴۰۶ با هشت نفر خدمه را مورد تعرض قرار داده و ضمن به سرقت بردن محتویات قایق ها، موتور آنها را از کار انداختند.
وی با بیان اینکه این حادثه در بندر المخاء واقع در غرب سواحل یمن در دریای سرخ رخ داده بود، افزود: ناوگروه بیست و هفتم نیروی دریایی ارتش در راستای انجام کمک های بشردوستانه و همچنین اجرای دقیق عملیات تجسس و نجات در آبهای آزاد پس از نجات قایق های سرگردان یمنی ضمن تأمین مواد غذایی، موتور این قایق ها را تعمیر و برای ادامه مسیر آماده کردند.
با وجود حضور یگان های شناور کشورهای ائتلاف در منطقه، ناوگروه بیست و هفتم کشورمان با اقدام به موقع توانست قایق های مذکور را نجات دهد.
ناوگروه بیست و هفتم نیروی دریایی ارتش متشکل از ناو بالگردبر خارک و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران سبلان که اخیراً بمنظور تحکیم روابط دوستانه در بندر پورت سودان کشور سودان پهلو گرفته بود، هم اکنون در حال اجرای مأموریت در دریای سرخ است.
انهدام شبکه گروگانگیری و آزادی سه گروگان / هلاکت یک شرور در درگیری با پلیس
همزمان با انهدام یک گروه از اشرار گروگانگیر در جنوب کشور سه گروگان آنها آزاد شدند.
به گزارش مهر، هفته گذشته مأموران پلیس آگاهی شهرستان استهبان در جریان ربودن دو مرد از سوی اشرار در این شهرستان قرار گرفتند. بررسی ها نشان داد، اشرار مسلح با حمله به یکی از مزارع این شهرستان صاحب مزرعه و کارگرش را به گروگان گرفته و همراه خود به منطقه ای نا معلوم برده اند.
در حالی که تحقیقات در این رابطه ادامه داشت، به پلیس گزارش رسید اشرار این بار در منطقه دم تنگ باغدار دیگری را با تهدید اسلحه همراه خود برده اند.
با توجه به حساسیت ماجرا بلافاصله تیم ویژه ای از کارآگاهان پلیس آگاهی استان فارس تجسس برای شناسایی اشرار و آزاد کردن گروگان ها را آغاز کردند.
تجسس های پلیسی سرانجام نتیجه داد و مأموران با ردیابی های تخصصی متوجه شدند اشرار آخرین قربانی خود را به منطقه ای صعب العبور و کوهستانی برده اند. سریع چند تیم از مأموران راهی مخفیگاه گروگانگیران شدند و توانستند مخفیگاه آنها را در یک غار شناسایی کنند.
اشرار وقتی خود را در محاصره مأموران دیدند اقدام به درگیری کرده که در جریان آن یکی از گروگانگیران کشته و دو نفر دیگر دستگیر شدند. گروگان آنها نیز به سلامت آزاد شد.
همزمان با این عملیات پلیس نخستین گروه اشرار نیز دو گروگان خود را آزاد کرده و از منطقه گریختند.
در حال حاضر تحقیقات برای شناسایی متهمان فراری و دستگیری آنها ادامه دارد.
انحراف به چپ وانت ۵ کشته و مجروح برجا گذاشت
سرهنگ رضا سلبی، رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور از مرگ سه تن در تصادف کامیون و وانت مزدا خبر داد و به مهر گفت: ساعت ۶ صبح امروز جمعه بر اساس اعلام پلیس راه استان فارس، وانت مزدا به شدت با کامیون در کیلومتر ۸۵ جاده فرعی بوانات تصادف کرد.
در این تصادف سه نفر کشته و دو نفر دیگر مجروح شدند.
رییس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور، علت این تصادف را انحراف به چپ از جانب راننده وانت مزدا اعلام کرد.
۱۶ کارگر شیروانی مصدوم شدند
تصادف مینی بوس با پژو در محور دوین به شیروان در خراسان شمالی ۱۶ نفر را راهی بیمارستان کرد.
غروب پنجشنبه چهارم مهرماه، بر اثر تصادف مینی بوس با پژو در محدوده روستای دوین شیروان، که به واژگونی مینی بوس منجر شد، ۱۶ نفر از سرنشینان مینی بوس که همگی از کارگران مزارع کشاورزی و در حال بازگشت به خانه بود مجروح و روانه بیمارستان شدند.
با انتقال مصدومین به بیمارستان ۱۳ نفر از آنان به طور سرپایی مداوا و ۳ نفر که از ناحیه های مختلف، دچار شکستگی شده بودند بستری شدند.
فرماندهی نیروی انتظامی شیروان در گفتگو با مهر علت این حادثه را عدم توانایی راننده مینی بوس در کنترل وسیله نقلیه پس از تصادف با پژو عنوان کرد.
به گفته سرهنگ علی پاکدل مینی بوس مذکور در حال انتقال جمعی از کارگران کشاورز به روستای دوین بود که در ۱۰ کیلومتری محور شیروان به دوین دچار این حادثه شد.