به گزارش ملت ایران به نقل از مهر، ساعت هشت صبح ۱۶ شهریور امسال مردی با مراجعه به گشت کلانتری ۱۳۲ نبرد عنوان کرد: شب گذشته از سوی یکی از اراذل و اوباش منطقه به نام ابوالفضل ۳۰ ساله مورد زورگیری قرار گرفتم. این شخص به زور و با کمک فرد دیگری مرا به خانه اش در منطقه خاوران - خیابان کاشی برده و درآنجا علاوه بر سرقت مبلغ ۱۵۰ هزار تومان وجه نقد و دو عدد گوشی تلفن همراهم، با تهدید چاقو مرا مورد آزار و اذیت قرار داده اند.
مأموران کلانتری ۱۳۲ به خیابان کاشی مراجعه و با راهنمایی شاکی اقدام به دستگیری سرنشین یک موتورسیکلت به نام حمیدرضا ۳۲ ساله کردند که بر اساس اظهارات شاکی، وی در زورگیری اموالش از سوی ابوالفضل حضور داشته است. با دستگیری حمیدرضا، وی منکر هرگونه سرقت و زورگیری شد اما در ادامه تحقیقات مشخص شد که ابوالفضل پسردایی و در عین حال برادرزن حمیدرضا می باشد که چندی پیش، شاکی دیگری به اتهام سرقت موتورسیکلت به شیوه زورگیری اقدام به طرح شکایت از هر دو نفر آنها کرده است.
صاحب موتورسیکلت پس از اطلاع از دستگیری حمیدرضا، با شکایتی از دادسرای ناحیه ۱۴ تهران به کلانتری ۱۳۲ نبرد مراجعه و با شناسایی متهم در اظهاراتش به مأموران گفت: متهم و ابوالفضل در خیابان خاوران - سه راه افسریه به شیوه زورگیری و همراه با ضرب و شتم اقدام به گرفتن موتورسیکلت و سرقت گوشی تلفن همراه و مبلغ ۵۰ هزار تومان وجه نقد همراهم کردند.
در پی چندین فقره شکایت از سوی افراد مختلف مبنی بر زورگیری و آزار و اذیت توسط مجرم سابقه دار منطقه به نام ابوالفضل و با توجه به تحت تعقیب قرار داشتن وی از سوی پلیس آگاهی، مأموران کلانتری ۱۳۲ ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه ۱۸ شهریور هنگام گشت زنی در محدوده خیابان کاشی موفق به شناسایی ابوالفضل شدند. ابوالفضل که از اراذل و اوباش منطقه و دارای هشت سابقه شرارت و زورگیری است به محض مشاهده مأموران اقدام به فرار کرده و حتی قصد داشت تا با استفاده از افشانه اشک آور متواری شود که با هوشیاری مأموران دستگیر و به کلانتری منتقل شد.
پرونده مقدماتی با موضوع مشارکت در آدم ربایی و سرقت مسلحانه با سلاح سرد مقرون به آزار تشکیل و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره شانزدهم قرار گرفت و پس از تکمیل تحقیقات، پرونده در مورخه ۲۱ شهریور و برای ادامه تحقیقات در خصوص زورگیری با سلاح سرد در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره پنجم آگاهی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمان با همدستی دختر جوانی به نام روناک ۲۲ ساله و به شیوه طعمه قرار دادن وی، ابتدا اقدام به فریب شکات و مالباختگان عمدتاً جوان کرده و در ادامه با تهدید سلاح سرد اقدام به زورگیری از آنها کرده اند.
با شناسایی روناک به عنوان سومین متهم پرونده، محل تردد وی در بوستان امید شناسایی و او نیز ۲۴ شهریور دستگیر و به اداره پنجم آگاهی منتقل شد. در ادامه تحقیقات مشخص شد که روناک به بهانه ضعف جسمی و نیاز به دارو، از افراد جوان درخواست کمک می کرده تا او را به داروخانه برسانند و در همین زمان، همدستان وی اقدام به زورگیری از شکات و مالباختگان می کردند.
با دستگیری روناک و بررسی سوابق وی مشخص شد که وی بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف از قبیل موادمخدر، سرقت، شرارت، زورگیری و درگیری دستگیر و حتی سه بار نیز در دفعات مختلف دستگیری مورد اصابت گلوله مأموران قرار گرفته و دارای هفت سال گذران دوران حبس در ندامتگاه های مختلف کشور می باشد.

سرهنگ کارآگاه علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقتهای خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اعتیاد هر سه متهم پرونده به مصرف موادمخدر از نوع شیشه، با اعلام این خبر گفت: با دستگیری هر سه متهم و شناسایی تعدادی از شکات و مالباختگان که به شیوه و شگردهای مختلف مورد زورگیری و سرقت اموال قرار گرفته بودند، قرار قانونی برای هر سه متهم صادر و متهمان جهت انجام تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و شکات در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته اند. به همین خاطر از تمامی شکات و مالباختگان احتمالی که بدین شیوه و شگرد به ویژه در منطقه خاوران مورد سرقت، زورگیری، تهدید، ضرب و جرح و آزار و اذیت و… قرار گرفته اند دعوت می شود تا برای شناسایی متهمان و طرح شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی - پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.
عروسی که به عزا تبدیل شد
قتل شوهر عمه جشن عروسی را در شهرستان تنکابن به عزا تبدیل کرد.
به گزارش فارس، جمعه شب گذشته در ابتدایی ترین ساعات شب در حالی که همه چیز مهیای برگزاری یک جشن عروسی در یکی از شهرهای غرب مازندران بود و همه مدعوین از این رویداد شاد بودند، رقم خوردن یک حادثه شوک برانگیز همه شادی ها را در این جشن به تلخی کشاند و چهره یک جشن عروسی با شادی هایش در یک چشم بر هم زدن به عزا تبدیل شد.
حدود ساعت ۲۰:۲۰ شب در یک تالار برگزاری جشن عروسی در حاشیه سلمان شهر(متل قو) واقع در غرب مازندران و در حالی که همه چیز مهیای برگزاری یک جشن شاد برای رفتن ۲ جوان به خانه بخت بود و میهمانان یکی یکی وارد تالار می شدند و همه فامیل و آشنایان با هم دیدار تازه می کردند، می گفتند و می خندیدند، کسی حتی در خیال خود نیز نمی توانست فکر کند لحظاتی دیگر این جشن شاد به عزا تبدیل می شود.
حسن محمدزاده سقاواز حدود ۳۰ساله متأهل و دارای ۲ فرزند، متولد اردبیل و حدود ۱۵ سالی است که در سلمان شهر ساکن شده و حرفه اش ساخت و ساز بود به همراه همسر و ۲ فرزندش وارد کوچه ای در محله کراتکوتی یکی از روستاهای بخش سلمان شهر در جنوب محله جمشید آباد شده و حین پارک ماشین خود به همسر و فرزندانش اطلاع می دهد که به داخل تالار بروند و پس از این که همسر و فرزندان حسن از او جدا شدند وی که از رزمی کاران مطرح و مقام دار استان و کشور نیز بوده است بعد از پارک خودروی خود به مقابل در تالار رسیده و بعد از احوال پرسی به عنوان شوهر عمه داماد کنار درب برای خوشامدگویی می ایستد.
بنابر اظهار شاهدان ضارب که حدود ۲۱ ساله است برادر داماد و برادرزاده همسر حسن است و گویا از قبل نیز این ۲ با هم اختلاف نظری داشته اند، به سردی با یکدیگر احوال پرسی می کنند. این فرد پس از ایستادن شوهر عمه در کنار درب و در حالی که اطرافش کسی حضور نداشته از او فاصله گرفت و به داخل تالار حرکت کرد.
این فرد ناگهان و خیلی سریع در لحظه ای از پشت سر با کشیدن کارد به حسن یورش برده و چند ضربه کاری به پهلو و گردن او می زند و در نهایت با ضربه کاردی که به گردن حسن وارد می آید حلق و شاهرگ اصلی شریانی گردن او به شدت پاره شده و در کوتاه ترین لحظه این مرد که قوی هیکل و ورزشکار بود در برابر دیدگان فامیل و میهمانان حاضر در عروسی که با کمی فاصله متوجه ماجرا شده بودند، تسلیم مرگ شد.
بنابراین اظهار شاهدان ضارب که با این عمل بسیار مضطرب بود به سرعت از مهلکه گریخت و دیگر کسی او را ندید و کسی نمی داند انگیزه او برای این عمل چه بوده است!
بنابر گفته برخی از کسانی که ضارب را می شناسند پس از وقوع این قتل که حدود ساعت ۲۱ جمعه شب ۲۲ شهریورماه اتفاق افتاد ضارب - که هم اکنون متواری است - حدود ساعت ۳۰ دقیقه بامداد در کنار خیابان اصلی در سلمانشهر و در حالیکه یک کوله پشتی بر دوش داشته و با دستپاچگی در حال گرفتن ماشین و رفتن به سمت چالوس بوده است دیده شد و از این پس دیگر کسی او را ندیده است و از ابتدایی ترین ساعات وقوع جنایت تاکنون نیروهای ویژه پلیس آگاهی در جست وجوی او هستند.
با توجه به این که ضارب هنوز دستگیر نشده است و پرونده در ابتدایی ترین مراحل خود قرار دارد و دارای ابهامات بسیاری است تاکنون هیچ مقام مسئولی در خصوص این واقعه اظهار نظری نکرده است.
به گزارش فارس، حسن محمدزاده(مقتول) از جمله جوانان نیک و بسیار زحمت کشی بوده که هیچ گاه سابقه شرارت نداشته است و ضارب به دلیل نسبت فامیلی و علم به این که از مقابل هرگز نخواهد توانست به او ضربه ای وارد کند از پشت به او حمله ور شده و او را به قتل رسانده است اما کسی از انگیزه و یا انگیزه های این اقدام جنون آمیز که موجب شد تا برادرزاده ای یک عمه و فرزندانش را بی سرپرست کند اطلاعی ندارد.
فریب دختران برای سرقت از طلافروشی
مرد تبهکار که با فریب زنان و دختران از آنها در سرقت های خود از طلافروشی ها سوء استفاده می کرد، در جریان تحقیقات کارآگاهان پلیس شناسایی و دستگیر شد.
به گزارش مهر، ۲۲ اردیبشت امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی وقوع یک فقره سرقت از مغازه طلافروشی واقع در پاساژ قائم به کلانتری ۱۰۱ تجریش اعلام شد.
با حضور مأموران در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد زن و مرد جوانی که به نظر زن و شوهر هستند، به بهانه خرید به طلافروشی مراجعه و مرد جوان در یک لحظه به بهانه انتخاب طلا از داخل ویترین و در حالیکه زنجیر طلا را از زن جوان همراهش گرفته بود، از مغازه خارج و متواری شده است.
صاحب طلافروشی در اظهاراتش به مأموران گفت: ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه مرد و زن جوانی به مغازه طلافروشی ام در پاساژ قائم مراجعه و به بهانه امتحان کردن، یک رشته زنجیر شمایل به ارزش تقریبی ۲۰ میلیون تومان را گرفتند. در یک لحظه، مرد جوان که با این زن در مغازه حضور داشت و تصور می شد که همسر او است، از مغازه خارج شد و گردنبند را نیز با خودش برد. از این خانم پرسیدم که همسرتان کجا رفته که پاسخ داد الان باز می گردد ولی از این شخص خبری نشد.
زن جوان همراه سارق که برای انجام تحقیقات به کلانتری منتقل شده بود، در اظهاراتش به مأموران عنوان کرد که هیچ نسبتی با سارق ندارد. وی در اظهاراتش به مأموران گفت: حدود سه هفته پیش و در بازار تهران با جوانی که خود را به نام رضا حسینی معرفی کرده بود آشنا شدم. قرار بود تا ایشان برای من وام بگیرد تا اینکه امروز و به بهانه خرید طلا با من قرار ملاقات گذاشت و مدعی شد که طلافروش از دوستانش است. زمانیکه داخل مغازه طلافروشی شدیم، از من درخواست کرد تا رشته زنجیر طلایی را امتحان کنم و در یک لحظه گردنبند را از من گرفت و در یک چشم بر هم زدن مغازه را ترک کرد و هیچگونه آدرس و نشانی مشخصی هم از وی در اختیار ندارم.
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به شیوه کلاهبرداری، پرونده برای انجام تحقیقات تخصصی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
با ارجاع پرونده به پایگاه یکم پلیس آگاهی، کارآگاهان در اولین مرحله به بررسی تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته ی طلافروشی پرداخته و موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار به نام محمدرضا ۳۷ ساله شدند که در سال ۸۳ نیز به اتهام کلاهبرداری و از سوی پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شده بود.
همزمان با شناسایی هویت متهم، کارآگاهان با بررسی سرقت های مشابه موفق به شناسایی تعداد دیگری از شکات در مناطق شهرری، تهرانپارس، تهران نو، صادقیه و سهروردی شمالی شدند که همگی آنها نیز به همین شیوه و شگرد مورد سرقت از مغازه طلافروشی قرار گرفته بودند. در تمامی این سرقت ها نیز، متهم در پوشش خانم های جوانی که به آنها وعده تهیه وام داده بود، به مغازه های طلافروشی مراجعه و در یک لحظه از غفلت طلافروش استفاده و اقدام به سرقت زنجیر طلا، سکه، دستنبد و انگشتر کرده بود.
با شناسایی هویت متهم، کارآگاهان به محل سکونت وی در شرق تهران مراجعه و اطلاع پیدا کردند که وی از این مکان متواری شده است. در ادامه، محل تردد متهم در قهوه خانه ای واقع در خیابان پیروزی - چهارراه کوکاکولا شناسایی و سرانجام با انجام مراقبت های پلیسی و نامحسوس، محمدرضا ۱۹ شهریور دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
متهم پس از مواجهه حضوری با زنان جوان، به بیگناهی آنها اعتراف و عنوان داشت: این خانم ها در جریان سرقت ها نبودند و به طریق دوستی با آنها، وارد طلافروشی شده و به بهانه خرید، طلا را از طلافروشی گرفته و بعد از چند دقیقه یک قطعه طلا را بدون آنکه آنها و یا مغازه دارها متوجه شوند، از طلافروشی خارج و متواری می شدم.

سرهنگ کارآگاه رحیم فرزام، رییس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به شناسایی محل فروش تعدادی از طلا و جواهرات مسروقه در منطقه نازی آباد و دستگیری دو مالخر در این پرونده، در ادامه این خبر گفت: با توجه به سوابق متهم در ارتکاب جرایم کلاهبرداری، اعترافات صریح متهم به اغفال زنان جوان با هدف ارتکاب سرقت و احتمال افزایش جرایم ارتکابی و تعداد شکات و مالباختگان، دستور انتشار تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است. به همین خاطر از کلیه شکات و مالباختگان که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان نیاوران - سه راه یاسر مراجعه کنند.
وضعیت ادامه تحصیل ۱۲ دانش آموز سوخته شین آبادی
نماینده مردم پیرانشهر از عدم تصویب پرداخت مستمری به دانش آموزان شین آبادی در دولت دهم انتقاد کرد و گفت: ۱۲ دانش آموز شین آبادی که جراحی های زیبایی باید روی صورتشان انجام شود، در آغاز سال تحصیلی به مدرسه نمی روند و قرار است ادامه تحصیل آنها در فضای جداگانه ای به غیر از مدرسه با حضور معلمان خصوصی باشد.
رسول خضری به مهر گفت: از ۲۵ شهریور به ترتیب، این ۱۲ دانش آموز مورد جراحیهای تکمیلی زیبایی قرار گرفته اند با توجه به آنکه آنها دائماً در تردد بین بیمارستانهای تهران و محل زندگی خود در شین آباد هستند، امکان حضور آنها در ابتدای سال تحصیلی در مدارس فراهم نیست.
با هماهنگی های انجام شده با مسئولان وزارت آموزش و پرورش قرار است این ۱۲ دانش آموز در نزدیکی منزلشان ادامه تحصیل دهند تا از درسهای خود عقب نمانند، اما امکان حضور آنها در مدرسه وجود ندارد.
به گفته خضری، قرار است همزمان با برگزاری کلاسهای درس، کلاسهای روانشناسی برای این دانش آموزان برگزار شود تا آنها آمادگی بازگشت به جامعه را داشته باشند.
این نماینده مجلس با بیان اینکه تعدادی از عملهای جراحی ۱۲ دانش آموز دختر به بعد از دوران بلوغ موکول خواهد شد، درباره انتقاد برخی از والدین این دانش آموزان مبنی بر رسیدگی نکردن مناسب به دانش آموزان گفت: انتقاد آنها بیشتر منوط به عدم پرداخت مستمری به این دانش آموزان است. در دولت دهم متأسفانه این موضوع به تصویب نرسید. اما از دولت یازدهم می خواهیم که با توجه به دختر بودن این دانش آموزان، مستمری به آنها اختصاص داده شود که هم اعتماد به نفس آنها افزایش یابد و هم آینده آنها تأمین شود.
در دولت دهم ۶۰ میلیون تومان به حساب این دانش آموزان ریخته شد. همچنین بیمه عمر قرار بود ۵۰ میلیون تومان به حساب آنها بریزد که هنوز این مبلغ واریز نشده است. دیه تمامی دانش آموزان نیز به حساب آنها واریز شده است.
این نماینده مجلس با تقدیر از جامعه هنری به ویژه شهرام ناظری و استاد انتظامی به دلیل توجه ویژه آنها به دانش آموزان شین آبادی گفت: هماهنگیهای لازم برای برگزاری جلسه تیم پزشکی این دانش آموزان با رییس سازمان نظام پزشکی انجام شده است تا رییس جدید سازمان در جریان کامل عملهای این دانش آموزان قرار گیرد و مساعدتهای لازم را برای عملهای بعدی نیز به تیم پزشکی داشته باشند.
۱۵ آذر ۹۱، آتش سوزی بخاری کلاس درس دبستان روستای شین آباد از توابع پیرانشهر استان آذربایجان غربی منجر به مصدومیت ۲۸ دانش آموز شد که متأسفانه دو دانش آموز بر اثر شدت جراحات سوختگی جان باختند و ۱۲ دانش آموز نیز که درصد سوختگی آنها بالاتر از بقیه بود به جراحی ترمیمی و زیبایی نیاز داشتند.
دستگیری عربده کشان حکیمیه
سرهنگ علی اصغر صفی خانی، رییس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس از دستگیری اراذل و اوباشی که اقدام به تخریب اموال شهروندان در حکیمیه کرده بودند خبر داد و به ایسنا گفت: در پی اعلام خبر تخریب اموال شهروندان ساکن منطقه حکیمیه تهران توسط چند شرور و اراذل و اوباش، پرونده ای در این رابطه تشکیل و با توجه به حساسیت موضوع، مورد پیگیری تخصصی قرار گرفت.
وی با بیان اینکه مأموران شناسایی و دستگیری عاملان تخریب این حادثه را در دستور کار قرار داده بودند، گفت: سرانجام مأموران در پی اقدامات پلیسی و اطلاعاتی توانستند سه نفر از عاملان اصلی این تخریب ها با نام های علی، حسین و میثم را شناسایی کنند.
رییس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس با بیان اینکه محل سکونت علی و حسین واقع در خاک سفید تهران مورد شناسایی مأموران قرار گرفت، گفت: با هماهنگی مقام قضایی، هر دو متهم در عملیات غافلگیرانه در مخفی گاهشان دستگیر و در ادامه، آدرس محل کار میثم دیگر متهم پرونده نیز در حوالی میدان رهبر مورد شناسایی قرار گرفت که این فرد نیز دستگیر شد.
به گفته وی، متهمان از اراذل و اوباش سابقه دار سطح یک پایتخت هستند که به علت اقدامات مجرمانه در اختیار مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران قرار گرفتند.