ملت ایران: سرهنگ رضا سلبی، رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از مرگ هشت نفر در پی وقوع دو تصادف در استان سیستان و بلوچستان خبر داد و به ایسنا گفت: تصادف میان دو پژو ۴۰۵ در ساعت ۲۰ دیروز چهارشنبه در کیلومتر ۲ جاده ایرانشهر به بم در استان سیستان و بلوچستان سبب مرگ پنج نفر و زخمی شدن ۹ نفر دیگر شد.
وی علت این حادثه را رعایت نکردن فاصله عرضی از جانب راننده یکی از پژوها اعلام کرد.
رییس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا همچنین از واژگونی مرگبار یک پژوپارس در کیلومتر ۸۷ جاده خاش به زاهدان خبر داد و گفت: وقوع این حادثه در ساعت ۵:۳۰ بامداد امروز پنجشنبه سبب کشته شدن سه نفر و زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
به گفته سلبی تخطی از سرعت مطمئنه علت وقوع این حادثه مرگبار بوده است.
حریق در انبار کیف و کفش در بازار تهران
یک انبار کیف و کفش در خیابان ۱۵ خرداد آتش گرفت.
به گزارش ایسنا، حسن علی مردانی، معاون عملیات منطقه ۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران دراین باره گفت: در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ و اطلاع رسانی درباره این آتش سوزی، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران در ساعت ۱۹:۱۹ دیروز چهارشنبه آتش نشانان ایستگاه های ۳، یک و ۴ را به همراه خودرو دستگاه تنفسی به محل حادثه واقع در خیابان ۱۵ خرداد(امام زاده یحیی) اعزام کرد.
وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه گفت: در محل آتش سوزی یک منزل مسکونی به مساحت ۱۲۰ متر مربع و با کاربری انبار کیف و کفش دیده می شد که انبار داخل حیاط آن کاملاً شعله ور شده و آتش سوزی در حال سرایت به انبار دیگر که در مجاورت آن قرار داشت بود.
در این حادثه آتش نشانان به سرعت عملیات خود را آغاز کرده و با کشیدن لوله های آبدهی اقدام به مهار آتش سوزی کرده و موفق شدند از گسترش آن به انبار مجاور که مملو از کیف و کفش بود جلوگیری کنند.
علی مردانی با بیان اینکه آتش نشانان با ایمن سازی محل حادثه و دادن تذکرات ایمنی به کارگران به عملیات خود خاتمه دادند، گفت: علت این حادثه اتصالی برق کولر آبی و ایجاد جرقه و در نتیجه آتش سوزی اعلام شد.
سرقت بزرگ جواهرات از خانه مرد سرمایه دار / دستگیری دزدان با طرح مهار
سه مرد تبهکار که با دستبرد به خانه مرد سرمایه دار سرقت بزرگ طلا و جواهرات را مرتکب شده بودند، با اجرای طرح مهار شناسایی و دستگیر شدند.
به گزارش مهر، شامگاه دیروز یکی از سرمایه داران تهران در تماس با پلیس از دستبرد سارقان به خانه اش در محله پاسداران خبر داد.
در ادامه تیمی از مأموران با حضور در خانه این مرد تحقیقات خود را آغاز کرده و در جریان بررسی ها دریافتند که دزدان پس از ورود به خانه مقدار زیادی پول و طلا را به سرقت برده اند.
در ادامه با کمک شاکی مشخصات خودروی سارقان در اختیار مأموران قرار گرفت و مأموران برای دستگیری آنها طرح مهار را در منطقه اجرا کردند.
تجسس های پلیس ادامه داشت تا اینکه یکی از گشتی های پلیس به خودرویی با سه سرنشین مشکوک شده و آن را متوقف کردند. راننده با طرح ادعاهای واهی سعی داشت از دست مأموران فرار کند که مأمور گشت در بازرسی خودرو طلاهای سرقتی را کشف کرد.
با کشف طلاهای سرقتی متهمان دستگیر و به کلانتری منتقل شدند. شاکی نیز پس از حضور در کلانتری طلاهای سرقت شده را شناسایی کرد.
شاکی به مهر گفت: زمانی که با سرقت چند صد میلیونی طلا از خانه ام رو به رو شدم تا مرز سکته پیش رفتم و هیچگاه تصور نمی کردم سارقان خانه در مدت چند ساعت شناسایی و دستگیر شوند.
سارقان پس از تحقیقات مقدماتی برای کشف سرقت های احتمالی دیگر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند.
راز جنایت قتل همسر
پلیس کرمانشاه راز جنایت شوهر سنگدلی که مرتکب قتل همسرش شده بود و با صحنه سازی می خواست علت مرگ زن خود را خودکشی نشان دهد برملا کرد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار کریم کشوری، فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در تشریح این خبر بیان داشت: در تاریخ ۶ شهریور سال جاری با اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره خودکشی در منزلی در بلوار طاقبستان بلافاصله گشت کلانتری ۱۹در محل حاضر شد.
مأموران کلانتری جسد زنی ۳۵ساله را در حیاط منزل مشاهده کردند که پسر خانواده عنوان کرد: وقتی که وارد منزل شدم مادرم را که با یک طناب به پنجره داخل حیاط منزل آویزان بود مشاهد کردم، سریعا طناب را پاره کرده و با اورژانس و ۱۱۰ تماس گرفتم اما او دیگر نفس نداشت و من شوکه شده بودم، با داد و فریاد من، همسایه ها آمدند و به پدرم اطلاع دادند.
جنازه متوفی به سردخانه منتقل شد و کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان برای بررسی موضوع به آنجا رفتند.
با وجود اینکه آثاری از ضرب و جرح در نواحی مختلف جسد دیده می شد با اطلاع و دستور مقام قضایی، جسد برای تعیین علت تامه مرگ به پزشکی قانونی انتقال داده شد.
سردار کریم کشوری با اشاره به گزارش پزشکی قانونی که علت مرگ را فشار بر عناصر حیاتی گردن عنوان کرده بود از بدست آمدن سرنخ های جدیدی توسط کارآگاهان پلیس خبر داد و تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان در ادامه تحقیقات خود متوجه اختلاف خانوادگی بین مرحومه و شوهرش شدند به همین منظور از همسر متوفی خواسته شد تا برای ارائه پاره ای توضیحات خود را به پلیس معرفی کند.
تحقیقات پلیس همچنان ادامه داشت تا اینکه اظهارات ضد و نقیض همسر متوفی برای پلیس، فرضیه قتل مرحومه را توسط همسرش قوت بخشید.
کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان بازجو یی های فنی و پلیسی خود را از همسر متوفی آغاز کردند که وی بشدت منکر دخالت در قتل مقتوله شد اما این پایان ماجرا نبود چرا که متهم در نهایت به قتل اقرار و راز آن را برای پلیس بازگو کرد.
متهم در تشریح جنایت اذعان داشت با مقتوله از مدت ها قبل دارای اختلاف بودیم تا اینکه روز حادثه در حین مراجعت به منزل مجدداً وی شروع به بحثو مجادله کرد تا جایی که به من فحاشی نمود من شروع به کتک کاری وی کردم آنقدر عصبانی بودم که یک لحظه کنترل اعصابم را از دست دادم و با فشار دادن گلویش وی را خفه کردم، وقتی به خودم آمدم تازه متوجه شدم که چه اتفاقی افتاده خیلی ترسیده بودم می خواستم فرار کنم اما می دانستم که پلیس مرا پیدا می کند برای همین با صحنه سازی خواستم موضوع را خودکشی جلوه دهم، جسد بی جان همسرم را با یک رشته طناب به پنجره داخل حیاط منزل آویزان کردم و سریعاً از منزل خارج شدم.
با اعترافات قاتل صحنه قتل بازسازی و متهم با قرار بازداشت موقت روانه زندان گردید تا بزودی در پای میز قانون محاکمه شود.
کشف قتل عمد و دستگیری قاتل در تبریز
رییس پلیس آگاهی استان آذربایجان شرقی از وقوع یک فقره قتل عمد و دستگیری متهم خبر داد.
به گزارش مهر، سرهنگ صابر عباس زاده گفت: به دنبال گزارش مردمی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰، مبنی بر وقوع قتل مأموران بلافاصله به محل مورد نظر اعزام و جسد زنی که به حالت خفگی به قتل رسیده بود را مشاهده کردند.
با کشف مدارک متوفی و با تحقیقات معموله معلوم شد متوفی قبلاً همسر صیغه ای یک مرد بوده است.
این متهم در اسرع وقت دستگیر که در تحقیقات اولیه منکر قضیه شده ولی در نهایت با انجام بازجویی های دقیق، علمی و مشاهده اسناد و مدارک موجود به ناچار لب به اعتراف گشود.
قاتل در اعترافات خود در خصوص روز حادثه بیان کرد مقتوله قبلاً همسر صیغه ای بنده بوده و در روز حادثه به منزل وی رفته بودم که پس از جر و بحثشدید از روی عصبانیت وی را مورد ضرب و شتم قرار داده و کشتم.
جوان کرمانشاهی از چوبه دار رهایی یافت
یک جوان ۲۶ ساله که به جرم قتل نفس محکوم به قصاص و اعدام با چوبه دار شده بود با تلاش تیم اخذ رضایت از شکات زندان مرکزی کرمانشاه و گذشت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت.
به گزارش ایسنا، این جوان پس از انتظاری ۸ ساله در زندان برای اجرای حکم قصاص، سرانجام قبل از آویخته شدن طناب به گردن از پای چوبه دار با رضایت شاکی مواجه و از مجازات اعدام رهایی یافت.
اژدر اسدبیگی، مدیر کل زندان های کرمانشاه با اعلام این خبر تصریح کرد: ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوی و جلب رضایت شکات رسالت مهمی است که اعضای شورای حل اختلاف زندان های استان با هماهنگی مراجع قضایی و تلاشی مضاعف به دنبال تحقق آن هستند.
وی با ابراز رضایتمندی از اقدامات انجام شده در این بخش از رییس زندان مرکزی و اعضای تیم اخذ رضایت از شاکیان این پرونده(سلیمی، زارعی، عبدی، پروینی، فاطمی مرام و اسماعیلی) تقدیر کرد.
سارق فراری طلافروشی با ۳ کیلو طلای مسروقه دستگیر شد
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در یک عملیات تعقیب و گریز سارق فراری طلافروشی با طلاهای مسروقه و یک قبضه سلاح غیرمجاز دستگیر شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حیدرعباس زاده گفت: در خردادماه سال جاری سارقین با سوراخ کردن سقف یک باب مغازه طلافروشی در شهر خورموج مقادیری طلا به سرقت بردند.
طلاهای مسروقه که به گفته صاحب مغازه حدود ۴کیلو گرم بود از داخل ویترین به سرقت رفته بود.
فرمانده انتظامی استان بوشهر با بیان اینکه تحقیقات میدانی پلیس و کشف سرنخ هایی از سارق احتمالی پیگیری پلیس را وارد فاز عملیاتی خود کرد افزود: تحقیقات بیشتر پلیس باعثشناسایی خانمی با هویت معلوم شد که با یکی از سارقان در ارتباط بوده و با دستگیری این خانم، سارق حرفه ای و سابقه دار منزل و مغازه شناسایی شد.
به گفته این مقام انتظامی، سارق حرفه ای در تور عملیاتی پلیس قرار گرفت و هنگامی که قصد داشت با زانتیا از شهر خارج شود با ایست پلیس مواجهه شد ولی اقدام به فرار کرد که در عملیات تعقیب و گریز پلیس دستگیر شد که در تحقیقات اولیه به سرقت ۳ کیلو و ۵۶ گرم طلا اعتراف کرد.
سارق طلاهای مسروقه را در پارکینگ منزل و زیر خاک مدفون کرده بود که در بازرسی از محل مورد نظر طلاهای مسروقه به همراه یک قبضه سلاح غیرمجاز کشف شد.
متهم از سارقان حرفه ای استان بوده که دارای ۲۴ فقره سرقت در شهرستان بوشهر می باشد.
مهار کردن آتش یک واحد مرغداری در گلپایگان
آتش سوزی در یک واحد مرغداری در گلپایگان مهار شد.
در این واحد مرغداری که امروز دچار حریق شد بیش از ۵۰ هزار قطعه مرغ تخم گذار کباب شد.
مسئول آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گلپایگان به واحد مرکزی خبر گفت: این حادثه به علت اتصال سیم های برق انبار مرغداری روی داد.
آقای نوری افزود: آتش به انبار کارتن و شانه های تخم مرغ نفوذ کرده بود که با تلاش مأموران آتش نشانی در مدت هفت ساعت آتش مهار شد.
آقای شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان هم گفت: این مرغداری به طور کامل از بین رفت و ۲۰ میلیارد ریال به آن خسارت وارد شد.
اعتراض مسافران اهوازی به تأخیر بیش از ۶ ساعته پرواز ایران ایر به تهران
تأخیر بیش از ۶ ساعته پرواز ۴۱۸ هواپیمایی ایران ایر چهارشنبه شب از اهواز به مقصد تهران، اعتراض جمعی از مسافران را برانگیخت و موجب درگیری لفظی مردم و مسئولان شد.
گزارش ایرنا حاکی است که پرواز شماره ۴۱۸ شرکت هواپیمایی ایران ایر هما از محل فرودگاه اهواز به مقصد تهران بنا بود ۲۳/۵۵ دقیقه پرواز کند اما تا مخابره خبر(۰۷:۲۷ صبح) همچنان این پرواز صورت نگرفت.
مسافران پس از دریافت کارت پرواز، حدود یک ساعتی است که در سالن ترانزیت بسرمی برند.
یکی از مسافران از داخل سالن ترانزیت فرودگاه اهواز به ایرنا گفت که مسافران و خانواده ها که برخی از آنها از سایر شهرستانهای خوزستان از جمله خرمشهر، و آبادان آمده اند، همچنان منتظر پرواز هستند.
به گفته وی، مسئولان شرکت هواپیمایی ایران ایر هما بعد از این همه سردرگمی مردم، اعلام می کنند که هواپیما دچار نقص فنی شده است.
این درحالی است که اگر این هواپیما، نقص فنی داشت چرا ما را معطل گذاشتند و در ساعت مقرر پرواز ما، مسافران خط اهواز به مشهد را جابجا کرد.
این مسافر گفت که ایران ایر به دنبال کسب سود بیشتر مالی است و ارزشی برای مسافران قایل نیست.
خانم حسینی یکی از مسافران این پرواز می گوید که کسی از مسئولان ایران ایر پاسخگو نیست و یک عذرخواهی کوچک هم از مردم نمی کنند.
یک مسئول باجه فروش بلیط ایران ایر علت تأخیر پرواز را ورود دیر هنگام هواپیما از تهران به اهواز اعلام کرد اما بررسی ها ی به عمل آمده نشان می دهد که این هواپیما نیمه های شب پس از ورود به اهواز، ابتدا مسافران این شهر را به مقصد مشهد جابجا کرده است.
هواپیمای پرواز فوق پس از بازگشت به اهواز و شش ساعت تأخیر به دلیل نقص فنی هنوز این فرودگاه را ترک نکرده است.