به گزارش سرویس اجتماعی ملت ایران یک فروشگاه مواد غذایی در شهر کرنیش واقع در ایالت مین آمریکا، بوسیله فیسبوک توانست دزد فروشگاه را پیدا کند!

مدیر این فروشگاه که " مارک کال " نام دارد، پس از اینکه متوجه می شود یکی از مشتری هایش بدون پرداخت هزینه اجناس از درب فروشگاه خارج شده است، دست به کار می شود.

او ابتدا درصدد تماس با پلیس بر می آید اما با درنظر گرفتن اینکه احتمالا کلانتر شهر کرنیش در دستگیری دزد کاری از پیش نخواهد برد، از تماس با پلیس منصزف می شود.

آقای کال سپس به این فکر می افتد که فیلم ضبط شده از دوربین های فروشگاه را که در آن چهره شخص سارق دیده می شود، در فیسبوک قرار دهد و آن را با صفحه طرفداران و مشتری های فروشگاه به اشتراک بگذارد.

او بدون اینکه دلیل این کار خود را به طور واضح توضیح دهد، برای مشتری های خود در فیسبوک می نویسد: " در حقیقت ما هم اکنون در وضعیتی قرار گرفته ایم که جامعه بایستی ما را در پیدا کردن شخصی که هیچ رد پایی از او در رسانه های اجتماعی نیست، کمک کند "

صاحب این فروشگاه برای پیدا کردن این شخص پادای ۱۰۰ دلاری در نظر می گیرد.

با گذشت یک ساعت از پست این پیام در فیسبوک، حدود ۲۰ - ۳۰ نفر از مشتریان بدون اینکه مبلغ ۱۰۰ دلاری را قبول کنند اطلاعاتی در مورد سارق به فروشگاه ارائه می دهند.

هنوز سه ساعت از این اقدام رئیس فروشگاه نگذشته بود که سارق به فروشگاه مراجعه می کند و خواستار پاک شدن این پست از فیسبوک می شود.