ملت ایران: اگرچه پیش از این رییس شورای رقابت از تعیین قیمت باقی خودروهای داخلی تا پایان هفته گذشته خبر داده بود اما این وعده محقق نشد.

از بهمن‌ ماه سال گذشته به دنبال افزایش صد درصدی قیمت خودروهای داخلی، شورای رقابت به عرصه‌ قیمت‌گذاری این محصولات وارد شده و اعلام کرد که از این پس قیمت‌گذاری خودروها با این شورا خواهد بود.

با این حال از آن زمان تاکنون تنها قیمت چند مدل خودروی پرتیراژ داخلی تعیین شده و قیمت باقی خودروها از جمله تندر ۹۰،۲۰۶ و مگان مشخص نشده است. این در حالی است که رییس شورای رقابت در جدیدترین وعده خود در این زمینه اواسط هفته گذشته اعلام کرد که قیمت باقی خودروها ظرف چند روز آینده تعیین خواهد شد.

جمشید پژویان اظهار کرده بود که بانک مرکزی برای محاسبه تورم بخشی باقی خودروها نیاز به اطلاعاتی داشت که با درخواست این شورا خودروسازان این اطلاعات را به بانک مرکزی تحویل دادند.

این اظهارات در حالی است که قیمت‌های تعیین شده فعلی برای خودروهای پرتیراژ داخلی نیز تفاوت چندانی با قیمت‌های سال گذشته نداشته و وعده‌های متعدد رییس و باقی اعضاء این شورا برای کاهش قیمت خودروها محقق نشده است.

در این شرایط مشخص نیست دلیل تاخیر ایجاد شده در تعیین قیمت باقی خودروهای داخلی چیست؟ آیا بانک مرکزی در اعلام نرخ تورم بخشی خودروها تاخیر کرده و یا شورای رقابت و خودروسازان نتوانسته‌اند درباره قیمتهای جدید به توافق برسند؟