ملت ایران: ناصر آقامحمدی، سال ۹۲ را سالی پرمحصول با برنامه ریزی و سرمایه گذاری بر روی تحقیق و توسعه در سایپا عنوان کرد و افزود: با انجام مطالعات گسترده قصد داریم سرمایه گذاری های جدیدی را در حوزه نوآوری انجام داده و سبد محصولات خود را تا پایان سال ارتقا دهیم.
به گزارش ملت ایران به نقل از خبرآنلاین وی با اشاره به سرمایه گذاری های صورت گرفته در زمینه ظرفیت سازی و توسعه خطوط تولید در گروه خودروسازی سایپا خاطرنشان کرد: عزم سایپا برای انتقال سرمایه گذاری ها به حوزه تحقیق و توسعه و نوآوری جدی بوده و تلاش می کنیم در فعالیت مجموعه های دانش بنیان و مهندسی در سایپا رونق ایجاد کنیم.
مدیرعامل شرکت سایپاکاشان تلاش برای تولید و عرضه محصول با استفاده از نام و برند تجاری سایپا را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: تلاش می کنیم ضمن همکاری با شرکت های معتبر خارجی در زمینه عرضه محصولات جدید، مطابق با نیاز و ذائقه مشتریان و همچنین دانش روز، سهم بازار داخلی و خارجی خود را با تکیه بر برند و نشان تجاری سایپا افزایش دهیم.
وی سرمایه گذاری در زمینه تحقیق و توسعه را برنامه - ای زیربنایی برای اعتلای گروه سایپا در آینده عنوان کرد و گفت: اساس کار هر صنعتی تحقیق و توسعه است و هنگامی که ما با این دیدگاه برنامه ریزی کنیم، آینده گروه خودروسازی سایپا بسیار روشن و امیدوارکننده خواهد بود.
مهندس آقامحمدی از برنامه ریزی برای ایجاد دو پلت - فرم جدید در سایپا خبر داد و تصریح کرد: مطالعات لازم برای ایجاد دو پلت فرم جدید و تولید سه خودرو با نام و برند سایپا در دستور کار قرار گرفته و مطابق برنامه های زمان بندی شده از اوایل سال ۹۴ این محصولات تولید و عرضه خواهند شد.
رییس ستاد تولید و توسعه محصول گروه خودروسازی سایپا در بخش دیگری از اظهارات خود هسته اصلی کسب و کار در سایپا را مجموعه های تحقیقاتی و مهندسی دانست و گفت: تصمیمات مدیریت ارشد گروه در سرمایه گذاری بر روی توسعه محصول چهره سایپا را به زودی دگرگون کرده و این شرکت تبدیل به یک مجموعه خودروسازی در کلاس و ابعاد جهانی خواهد شد.
وی ضمن بیان مشکلات ایجادشده در یک سال اخیر برای صنایع کشور و به خصوص صنعت خودروسازی افزود: علیرغم موانع و محدودیت های ایجادشده توسط عوامل خارجی و عدم همکاری در بخش هایی از داخل کشور، برای صنعت خودروسازی کشور، سایپا ضمن بازتعریف فعالیت های خود، اقدامات کوتاه مدتی را نیز برای خروج از این بحران تا کنون انجام داده و توانسته چرخه تولید و اشتغال خود را زنده و پویا نگه دارد.
وی با اشاره به اهمیت حیاتی توجه به سلیقه مشتریان و به روز رسانی محصولات تولیدی برای حفظ سهم بازارهای داخلی و خارجی سایپا تاکید کرد: گروه خودروسازی سایپا در زمینه سهم بازار داخل و صادرات محصول، کارنامه و تجربیات بی همتایی دارد و باید با شناخت و درک ضرورت ایجاد تنوع در محصولات، حضور و جایگاه خود را در این حوزه نیز مستحکم تر از قبل کند.
مهندس آقامحمدی همچنین ایجاد ظرفیت تولید محصولات جدید در شرکت های سایپا، پارس خودرو، زامیاد، سایپاکاشان و بن رو را برای تولید خودروهای جدید یادآور شد و عنوان کرد: از اوایل سال آینده شاهد تولید چندین خودرو جدید با همکاری طرف - های خارجی در شرکت های یادشده خواهیم بود.
قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در توسعه محصول در خاتمه با ابراز امیدواری در خصوص آینده صنعت خودروسازی کشور به ویژه گروه سایپا، اظهار داشت: توانمندی ها و ظرفیت های فراوانی در سایپا برای رشد و توسعه و قرار گرفتن در ردیف شرکت های برتر جهانی وجود دارد و ما باید با این باور که طراحی و ساخت محصولات جدید در حیطه توانمندی مهندسان و دانشمندان متعهد و جوان ایرانی است، در خصوص آینده، سرمایه گذاری کنیم.
۳۹۳۹