هاشم یکه زارع امروز در هشتمین کنفرانس نظام مالی و سرمایه‌گذاری ایران با بیان اینکه در حال حاضر حدود یک میلیارد و 300 میلیون دستگاه خودرو در دنیا در حال تردد است، اظهار داشت: پیش بینی می‌شود در سال 2025 این تعداد به یک میلیارد و 800 میلیون دستگاه برسد و سهم 19 بازار مورد اشاره از 35 درصد فعلی به 52 درصد خواهد رسید.
وی افزود: طبق چشم انداز 2025 ایران بزرگ‌ترین بازار منظقه و در عین حال پایگاه تولید و صادرات خودرو در منطقه خواهد بود.
مدیرعامل ایران خودرو روند فروش خودرو در سطح جهان را نیز مورد بررسی قرار داد و گفت: از سال 1990 به بعد رشد مستمر تولید و فروش در کشورهای توسعه یافته به صورت سالانه افزایش یافته به شکلی که در سال 2015 حدود 90میلیون دستگاه خودرو به فروش رفته که پیش بینی می‌شود این عدد در سال 2025 به 120 میلیون دستگاه برسد.

یکه زارع به چشم انداز درآمدی صنعت خودروسازی نیز پرداخت و گفت: صنعت خودروسازی در سال 2015 درآمدی حدود 3500 میلیارد دلاری داشته که پیش بینی می‌شود با افزایش بیش از 90 درصد به 6700 میلیارد دلار در سال 2030 برسد.

وی افزود: نکته جالب این که طبق پیش بینی‌ها، درآمد حاصل از فروش خودرو تا سال 2030 با افزایش 45 درصدی و درآمد حاصل از خدمات پس از فروش با رشد چشم‌گیر 260 درصدی مواجه خواهد بود و مهم‌ترین دلیل این رشد، شکل گیری حوزه‌های جدید درآمدی از جمله ارایه خدمات نو مبتنی بر تکنولوژی‌های ارتباطی است.
مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: پیش بینی می شود از 39 میلیارد دلار درآمد بخش خدمات صنعت خودرو در سال 2025 در ایران، بیش از پنج میلیارد دلار آن مرتبط با ارایه خدمات نوین باشد که توسعه این بخش نیازمند همکاری و مشارکت شرکت های تکنولوژیک داخلی و برندهای معتبر جهانی است.

یکه زارع ارزش بازار خودروی ایران در سال 2016 را بالغ بر 34 میلیارد دلار اعلام و اظهار کرد: از این میزان 20 میلیارد دلار سهم خودرو و 14 میلیارد دلار ارزش بازار خدمات پس از فروش است. از این رو برآورد می شود بازار خدمات فروش و پس از فروش خودرو در ایران در سال 2025 با رشد 176درصدی به 39 میلیارد دلار برسد.

مدیرعامل ایران خودرو از انعقاد قرارداد با یک شرکت ایتالیایی-المانی برای طراحی پلت فرم ملی تا ٢٥روز آینده خبر داد و گفت : این قرارداد برای تولید و طراحی گیربکس و اکسنت و در نهایت پلت‌فرم ملی خودرو در ایران انجام خواهد شد که در کنار قراداد با آلمان‌ها اتفاق مهمی در صنعت خودروی ایران است.

وی افزود: در این قرارداد کارشناسان دو کشور موتور را طراحی خواهند کرد و پس از آن دومین موتور انحصاراً توسط کارشناسان ایرانی طراحی می‌شود و ایتالیایی‌ها آن را تائید می‌کنند.

یکه زارع با اشاره به انتقاداتی که به قراردادهای خودرویی می‌شود، گفت: ١٣٠Ù…ÛŒÙ"یارد دÙ"ار بازار خودرویی ایران است Ú©Ù‡ اگر نتوانیم با خودروسازان بزرگ برای توÙ"ید خودرو همکاری کنیم این حجم سرمایه به خارج از کشور Ù…ÛŒ‌رود.

ÙˆÛŒ ادامه داد: در ساÙ"‌های آینده Ùˆ با ورود خودروسازانی همچون ایران ٥٢درصد خودروهای جهان توسط توÙ"ید کنندگان جدید انجام Ù…ÛŒ‌شود.
مدیرعامÙ" ایران خودرو تاکید کرد: ما باید از توÙ"ید کننده خودرو خارج شویم Ùˆ بیشتر به بحث تحÙ'ÛŒÙ' Ùˆ توسعه تمرکز کنیم تا به خودروساز مبدÙ" شویم .در ساÙ" گذشته در دنیا Ù¡Ù Ù Ù…ÛŒÙ"یارد دÙ"ار به بخش تحÙ'ÛŒÙ' Ùˆ توسعه هزینه شده است Ú©Ù‡ سهم ایران در این بخش بسیار Ú©Ù… است.
یکه زارع ادامه داد: در حاÙ" حاضر در دنیا به سمتس پیش Ù…ÛŒ‌رویم Ú©Ù‡ خودروها به سمت حذ٠پاهادر رانندگی پیش Ù…ÛŒ‌روند Ùˆ رانندگی‌ها بیشتر به سمت خودروهای اتوماتیک پیش Ù…ÛŒ‌رود.

انتهای پیام/