بازار خانه‌ها نوساز داغ شد. گزارش‌ها درباره تغییر و تحولات بازار مسکن در مردادماه به روشنی این موضوع را تایید می‌کند؛ به طوری که خانه‌های نوساز بیشترین میزان معاملات را در ماه جاری داشته است.

برخی کزارش‌ها حاکی از آن است که در 25روز ابتدایی مردادماه امسال، در مجموع 9هزار و 22 فقره معامله فروش مسکن انجام شده و به ثبت رسیده که از این تعداد معامله، 2 هزار و 419 فقره مربوط به نوسازها بوده است.

این در شرایطی است که در سال‌های اخیر به علت رکودی که در بازار مسکن حاکم بود، بازار آپارتمان‌های نوساز کاملا بی‌رمق بود و تقاضا در این بازار در حداقل ممکن قرار داشت.

بر این اساس، گزارش‌های میدانی از بازار مسکن حکایت از آن دارد که در منطقه شهرک راه‌آهن قیمت هر مترمربع آپارتمان 6 میلیون تومان است؛ به طوری که یک واحد 500 متری با قیمت 3 میلیارد تومان برای فروش گذاشته شده بود. همچنین در منطقه ابوذر هر مترمربع آپارتمان نوسان با قیمت 4 میلیون و 100 هزار تومان به فروش می‌رود.

در خیابان آپادانا نیز یک آپارتمان 83 متری به قیت 415 میلیون تومان برای فروش گذاشته بود. این واحد مسکونی هر مترمربع 5 میلیون تومان قیمت داشت.

از سوی دیگر، در منطقه جنت‌آباد جنوبی یک واحد آپارتمان نوساز 78 متری، به قیمت 466 تومان به فروش می‌رسید. این خانه هر متربع 5 میلیون و 948 هزار تومان بود. در خیابان شمشیری هم یک واحد 70 متری با قیمت 196 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده بود. این واحد مسکونی هر مترمربع 2 میلیون و 800 هزار تومان قیمت داشت.