بر اساس گزارش های منتشر شده در رسانه های کره جنوبی، طبق قراردادی که طرفین امضا کرده اند، شرکت مزبور که از زیر مجموعه شرکت «ال جی» محسوب می شود، در تولید خودروهای برقی و اجرای طرح های زیربنایی ضروری با کشورمان همکاری خواهد داشت.
قرار است این شرکت برای تولید این خودروهای برقی با شرکت های خودروساز حاضر در ایران همکاری کرده و بخشی از فعالیت آن ایجاد مجموعه های تولید باتری و تجهیزات مورد نیاز این خودروها عنوان شده است.
طرفین بر اساس این قرارداد به توافق رسیده اند که تا سال 2023 میلادی دستکم 60 هزار دستگاه از این خودروها را تولید کنند.
یونهاپ خبرگزاری کره جنوبی روز جمعه گزارش کرد که بیشتر بندهای این قرارداد که مراحل مقدماتی را می گذراند، تا پایان سال قطعی می شود تا فعالیت های مشترک دو کشور هر چه سریعتر در این زمینه آغاز گردد.
شرکت «ال اجی» کره جنوبی نیز اعلام کرده است که با دولت ایران برای توسعه طرح های مشترک در بازارهای دیگر جهان نیز همکاری خواهد کرد.
بنابر این گزارش، انتظار می رود که این شرکت با همکاری شرکت های ایرانی، طرح های دیگری را در بخش تولید خودروهای برقی، ساخت ایستگاه های تولید باتری و قطعات و تجهیزات این خودروها در خارج از بازار ایران اجرا کند.
کره جنوبی و ایران به تازگی در جریان سفر سه روزه خانم «پارک گئون هی» رئیس جمهوری این کشور به تهران با افزایش حجم تبادلات تجاری از شش میلیارد و 100 هزار دلار کنونی به 18 میلیارد دلار به توافق رسیدند.
دو کشور همچنین نزدیک به 60 سند، تفاهمنامه و قرارداد امضا کرده اند که ارزش آنها بالغ بر 45 میلیارد و 600 میلیون دلار گزارش شده است.
«پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی، 12 اردیبهشت ماه جاری به دعوت دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان سفری سه روزه به تهران داشت.
وی را در این سفر، هیاتی متشکل از ٢٣٦ نفر از مسئولان و رئیسان بزرگترین شرکت ها و صاحبان صنایع کشورش و بالغ بر 70 خبرنگار همراهی می کردند.