تبلیغات انتخاباتی مجلس شورای اسلامی در حالی از پنج‌شنبه گذشته آغاز شد که انتقاد از صنعت خودرو و همچنین قرارداد پژو طی سه روز گذشته پای ثابت بسیاری از نطق‌های انتخاباتی نامزدها قرار گرفت.

صرف‌نظر از درستی یا نادرستی اظهارنظرهایی که طی این چند روز از صنعت خودرو یا قراردادهای خارجی شده، این سوال بار دیگر مطرح است که چرا خودروسازی‌ کشور با هر واقعه مهمی همچون انتخابات در کشور، این‌ همه مورد هجوم منتقدان قرار می‌گیرد؟

و چگونه است که از میان این همه صنایع فعال در ایران تنها صنعت خودرو کشور مورد هجمه افرادی قرار می‌گیرد که تنها به تکرار چالش‌های چند ساله صنعت خودرو می‌پردازند و راه حلی برای این چالش‌ها ارائه نمی‌کنند. به اعتقاد برخی از دست اندرکاران تولید خودرو در کشور، به‌دلیل فراگیر بودن این کالای مصرفی بسیاری از مردم پیگیر اخبار تولید و عرضه محصولات خودروسازان هستند.

از طرف دیگر خودرو از جمله نیازهای ثانویه بسیاری از مردم شناخته می‌شود به همین دلیل انتقاد از روند تولید و کیفیت محصول خودروسازان می‌تواند عامل شهرت برخی قرار بگیرد.

هر چند زنجیره خودروسازی در کشور نیز خالی از اشکال نیست و خودروهای داخلی با کیفیت و تکنولوژی که خواست مشتریان است به بازار عرضه نمی‌شود، اما بهتر است که هر انتقاد و مقایسه‌ای با توجه به شرایط تولیدی و اقتصادی کشور صورت بگیرد.

در این زمینه یک کارشناس خودرو عنوان می‌کند که صنعت خودرو به‌دلیل فعالیت اقتصادی بالایی که دارد با تحریم مستقیم آمریکا مواجه شد؛ بنابراین به‌نظر می‌رسد که اهمیت آن باعث شده که دیگران فرصت نقد پیدا کنند.