با پر شدن سقف فروش خودرو با استفاده از اقساط ۲۵ میلیونی، فروش فوری و نقدی سه خودرو پژو۲۰۶، ال۹۰ و پژو پارس در ایران خودرو متوقف شده و این خودروساز در سایت خود اعلام کرده فعلا امکان فروش پژو ۲۰۶ را ندارد.

گروه صنعتی ایران‌خودرو با سرمست شدن از فروش نزدیک به ۶۰ هزار دستگاه خودرو از طریق وام ۲۵ میلیون تومانی، هیچ امکانی برای مشتریانی که قصد دارند به طور نقدی برخی محصولات پرطرفدار این شرکت را خریداری کنند، نگذاشته است.

با مراجعه به سایت فروش ایران خودرو و انتخاب قسمت خرید پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مشتریان با عبارت «ظرفیت به اتمام رسیده است» مواجه می‌شود که نشان می‌دهد این شرکت بیش از موجودی انباری خود اقدام به فروش ۲۰۶ کرده و کماکان برای تولید محصولات پر تقاضای خود با مشکل روبروست.

نکته دیگر اینکه این شرکت هم اکنون برای دو محصول دیگر پرتقاضای خود به مانند ال۹۰ تیپ دو(دنده معمولی) و انواع پژو فروش نقدی را متوقف کرده و شرایط پیش فروش با موعد تحویل سه دو ماه آخر سال را باز گذاشته است.

بررسی میزان تولید این سه خودرو در مهر ماه نشان می دهد که به غیر از ال۹۰ تولید دو خودرو ۲۰۶ و پارس با رشد منفی مواجه شده است.

با توجه به کمبود عرضه این سه خودرو به نظر می‌رسد ایران‌خودرو قصد دارد کماکان به تنظیم بازار این سه خودرو بپردازد و در حاشیه بازار قیمت آن را حفظ کند.

پیام سایت فروش ایران‌حودرو به متقاضیان این است که فعلا تا پایان تحویل خودرو به ثبت‌نام‌کنندگان وام ۲۵ میلیونی، برنامه‌ای برای سایر مشتریان که قصد خرید نقدی خودرو را دارند، ندارد.