معاون بازاریابی و فروش گروه خودرو سازی سایپا گفت: حدود ۴۱ هزار ثبت نام دستگاه خودرو تا تاریخ ۹۴.۸. ۲۱صورت پذیرفته که سهم ثبت نام پراید و تیبا حدود ۷۴%، تندر۹۰ و پارس تندر حدود ۱۵%، انواع وانت زامیاد حدود ۹% و خودروهای برلیانس، ریچ و آریو حدود ۲% می باشد. وی در خصوص تشکیک مطروحه در آمارهای اعلام شده افزود: از دو منبع سیستم اعتبار سنجی بانک مرکزی و واریز مبلغ اولیه در شبکه بانکی و همچنین نظر به تخصیص یک دستگاه خودرو به هر کد ملی؛ می توان صحت اطلاعات مذکور را تایید کرد.

معاون بازاریابی و فروش گروه خودرو سازی سایپا اظهار داشت: با توجه به مشکلات بوجود آمده و روند کند استعلام اعتبار سنجی از بانک مرکزی تاکنون ۱۰ هزار نفر موفق به اعتبار سنجی نشده اند.

وی افزود: گروه سایپا به منظور جلب رضایت مشتریان خود اقدام به مذاکره و قرارداد با دو شرکت تحت سرپرستی بانک مرکزی به منظور رفع مشکل اعتبار سنجی نموده است و با رفع این مشکل بزودی شاهد رشد آمار تعداد ثبت نام کنندگان خواهیم بود.

تقی زاده با اشاره به ماده ۱۲ دستور العمل صادره بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: پایان زمان طرح وام ۲۵ میلیونی تاریخ ۹۵.۲. ۳۱ می باشد که زمان تحویل این خودروها بنا به تقاضای مشتریان و محدودیت های تولیدی متغیر می باشد.

وی خاطر نشان کرد: زمان انقضای این طرح ممکن است از یک ساعت آینده تا پایان اردیبهشت ماه باشد که میزان تامین اعتبار منابع توسط مراجع ذیصلاح، اصلی ترین عامل تمدید و یا منقضی شدن طرح خواهد بود.

معاون بازاریابی و فروش سایپا درباره ابهامات بوجود آمده در محاسبه میزان بازپرداخت وام گفت: با توجه به ارائه خدمات تسهیلات در فروش اعتباری و بر اساس قانون مالیات بر ارزش افزوده می بایست میزان مالیات بر ارزش افزوده سود تسهیلات نیز توسط متقاضی پرداخت گردد و این مبلغ در پیش دریافت ثبت نام توسط خودروسازان لحاظ شده است و می بایست شرکت های تولید کننده خودرو بعنوان واسطه نسبت به پرداخت عین همان وجه به حساب سازمان امور مالیاتی اقدام نمایند.

وی همچنین در راستای جلب رضایت مشتریان گفت: روز جمعه مورخ ۹۴.۸. ۲۲ کلیه نمایندگی های مجاز شرکت سایپا در سراسر کشور مبادرت به اطلاع رسانی و ثبت نام متقاضیان خواهند نمود و معاونت بازاریابی و فروش سایپا نیز در این روز پذیرش مدارک وچک مشتریان را انجام خواهد داد.