طبق مصوبه دوم شورای عالی اصل ۴۴ و به منظور افزایش جذابیت اوراق مشارکت و صکوک قابل انتشار در بازار سرمایه، از سال ۱۳۹۱ شاهد ورود انواع اوراق مشارکت به جریان معاملات بورس اوراق بهادار تهران هستیم. در این رابطه سازمان بورس ضمن ملزم نمودن تضامین لازم برای اوراق مشارکت، سعی داشته تا سود این اوراق در محدوده جذابی قرار گیرد تا توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به بازار سرمایه و خرید و سرمایه گذاری در این اوراق ارزشمند معطوف نماید.
اوراق مشارکت اوراق بهاداری است که بیانگر مشارکت دارنده آن در یک طرح است. مهم‌ترین جذابیت اوراق مشارکت در مقایسه با سایر انواع اوراق بهادار مانند سهام، تعهد بر پرداخت سود است، به‌ این معنا که دارنده اوراق مشارکت اطمینان دارد که سود مشخص و تضمین‌شده‌ای را به‌عنوان سود علی‌الحساب، در فواصل زمانی معین، دریافت می‌کند. اما چه کسی، پرداخت حداقل سود را تضمین می‌کند؟
طبیعتاً شرکت یا سازمان منتشرکننده این اوراق نمی‌تواند خودش، پرداخت سود اوراق را هم تضمین کند. لذا اصل وجه و سود اوراق مشارکتی که در کشور منتشر می‌شود، توسط بانک‌ها و موسسات مالی معتبر و یا دولت، دارای ضامنی معتبر است. بنابراین خریدار این اوراق اطمینان دارد که در سررسیدهای مشخص، سود تعهدشده را دریافت می‌کند.
خاطر نشان میسازد که اوراق مشارکت و صکوک نزدیک به ۵۰ شرکت(پروژه) در بورس مورد معامله قرار می گیرد که کمترین بازدهی این اوراق ۲۰ درصد و بیشترین آن در حدود ۲۹ درصد و بدون ریسک می باشد. این در حالیست که سود حاصل از سپرده های بانکی بیش از ۲۲ درصد در سال نیست. در این ارتباط و به منظور برخورداری عموم مردم و سرمایه گذاران با کسب بازدهی مطلوب از نقدینگی و سرمایه های خود، علاقمندان می توانند با مراجعه به کارگزاری اردیبهشت ایرانیان به آدرس اینترنتی www. oibourse. com
و یا تلفنهای ۸۲۴۴۶ و ۸۲۴۶۷ واحد پذیرش - نسبت به چگونگی و مراحل اداری خرید و سرمایه گذاری در این اوراق ارزنده با سود قابل توجه ۲۵ تا ۲۹ درصدی با ما تماس حاصل فرمایند.