ملت ایران: حمیدرضا فولادگر عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اعلام معاون رئیس‌جمهور مبنی بر پرداخت یارانه تولید به خودروسازان، اظهار داشت: در حال حاضر خودروسازان برای واردات خودرو اقدام می‌کنند، یارانه پرداختی به آنها نباید در این زمینه هزینه شود بلکه باید صرف ارتقاء کیفیت خودروهای تولیدی شود.

وی ادامه داد: اکنون از یک طرف برای افزایش کیفیت خودروها مقاومت می‌شود و از طرفی دیگر نیز روش‌های نظارتی مناسبی بر تولید خودرو در داخل وجود ندارد.

وی تصریح کرد: برای حل این مشکلات از وزیر صنعت خواسته‌ایم تا در مجلس حاضر شده و به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

فولادگر با بیان اینکه احتمالاً یارانه ۲۰۰ میلیارد تومانی دولت بابت سود تسهیلات بانکی اختصاص خواهد یافت، گفت: خودروسازان باید از یارانه تولید در جهت ارتقاء کیفیت و ایجاد سیستم‌هایی برای انجام این کار استفاده کنند.

وی با اشاره به پیش‌بینی پرداخت یارانه ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی به بخش تولید در بودجه امسال، گفت: هنوز آمار دقیقی درمورد یارانه پرداخت‌شده به بخش تولید طی نیمه اول امسال به مجلس ارائه نشده است.

عضو کمیسیون صنایع همچنین با اشاره به رکود موجود در اقتصاد کشور، گفت: رشد منفی ۲ درصدی صنعت و رشد منفی ۰.۶درصدی بخش معدن در فصل بهار ناشی از این رکود است که دولت باید برای حل آن چاره‌اندیشی کند.

به گفته وی، رکود موجود در کشور باعثانباشت تولیدات صنعتی از جمله خودرو در کارخانه‌ها شده است.