ملت ایران: معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران گفت: ماموریت شرکت ملی گاز ایران تا سه سال آینده در بخش گازرسانی به روستاها و شهرها در اقصی نقاط کشور به پایان خواهد رسید.

عبدالحسین ثمری در بازدید از پالایشگاه خانگیران سرخس، افزود: در حال حاضر میانگین کشور ۸۷ درصد(شهر ۹۶ درصد و روستا ۶۱ درصد) مردم ایران اسلامی در روستاها و کلانشهرها از نعمت گاز برخودار هستند.

وی با اشاره به پروژه های گازرسانی در هفته دولت اظهارداشت: به ابتکار وزارت نفت توسعه گاز رسانی در سال ۹۳ شکل گرفت و به طور جدی پیگیری شد و شرکت گاز توانست با استفاده از تبصره قانونی بند " ق " اعتبارات لازم را تامین کند و تسریع در طرح گازرسانی به روستاها و شهرهای باقی مانده را کلید بزند.

این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به اینکه وزارت نفت درصدد تامین منابع مالی برای گازرسانی بود و اعتبار محدودی را در بودجه‌های سال ۹۳ در اختیار داشت، اما به لحاظ اینکه این پروژه ها دارای ارزش و اعتبار بالایی بود، با تصویب شورای اقتصاد ۴.۸ میلیارد دلار از محل بند " ق " تبصره ۲ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ مصوب شد تا وزارت نفت بتواند در قالب این تبصره کار گازرسانی به روستاها و شهرها را پیگیری کند.

ثمری با بیان اینکه اجرای پروژه ها باید بازگشت سرمایه را به دنبال داشته باشد، از اجرایی شدن پروژه‌های شرکت ملی گاز ایران با ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار خبر داد و گفت: این نخستین سالی است که حجم سرمایه گذاری در شرکت های گاز استانی به این میزان رسیده است.