محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری که صبح امروز با حضور رسانه‌ها برگزار شد، گفت: فعالیت‌های مربوط به تهیه و تنظیم لایحه بودجه ۹۵ آغاز شده است.

سخنگوی دولت در خصوص آمار اشتغال طی یکسال گذشته گفت: از بهار ۹۳ تا بهار نود و چهار، ۸۷۱ هرار نفر وارد بازار کار شدند که ۷۵۴ هزار نفر شغل یافتند و تعداد ۱۱۷ هزار نفر به تعداد بیکاران اضافه شد.

نوبخت درباره ضیافت‌های افطاری نیز خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات افطاری نشانی از همدلی است، در این گردهمایی‌ها از ظرفیت‌های داخلی فارغ از نوع نگاه سیاسی استفاده شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه بدنبال توافق خوب هستیم، گفت: توافق برای یک دوره بلندمدت درسیاست‌های ایران نیست و مواضع مادر مذاکرات روشن است.

نوبخت ادامه داد: آنچه سخنگوی کاخ سفید مطرح می‌کند منویات خودشان است و مجوزهایی که فراتر از پروتکل الحاقی است موردنظر آنهاست اما مورد قبول ما نیست.

وی خاطرنشان کرد: آمارهایی که ازسوی مرکز آمار اعلام می‌شود بعنوان اسناد رسمی پذیرفته می‌شود، در جلسه شورایعالی آمار قرار شد بانک مرکزی و مرکز آمار مبانی محاسباتی خود را یکسان کنند و ترجیحا یک عدد اعلام شود.

سخنگوی دولت در خصوص ادعای نامه اخیر اوباما به مسئولان کشورمان نیز گفت: ارسال نامه ازسوی اوباما در رابطه با مذاکرات به مقامات ایران را تایید نمی‌کنم.
نوبخت در پاسخ به سوالی درباره افزایش لبنیات با بیان اینکه هیچ دستگاهی بدون دلیل نمی‌تواند اقدام به افزایش قیمت کند، خاطرنشان کرد: دامداران معتقد بودند برای ادامه کار دامداری باید قیمت شیر از ۱۲۵۰ تومان به ۱۴۴۰تومان افزایش یابد و این توافق صورت گرفت و در دولت بحثی در رابطه با افزایش قیمت گوشت نداشته‌ایم.