وزیر نفت کویت پیش‌بینی کرد که بهای نفت همچنان به روند افزایشی خود ادامه دهد.

علی صالح العمر وزیر نفت کویت با بیان اینکه انتظار می‌رود بهای نفت به روند افزایشی خود ادامه خواهد داد، پیش‌بینی کرد: افزایش قیمت‌ها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ به دلیل رشد اقتصاد جهانی خواهد بود.

العمر در جمع خبرنگاران ‌گفت: تمام شواهد از افزایش قیمت نفت حکایت دارد. امروز ما به مرحله‌ای رسیده‌ایم که کاهش بیشتر قیمت‌ها دشوار است و کاهش مجدد قیمت بعید به نظر می‌رسد.

وزیر نفت کویت همچنین گفت: انتظار می‌رود هزینه‌های پالایشگاه الزور کویت حدود یک میلیارد دینار کویت(سه میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلار) افزایش پیدا کند و به مجموع بیش از پنج میلیارد دینار برسد.

سخنگوی شرکت ملی نفت کویت گفته است از آنجا که این شرکت به دلیل افزایش هزینه‌های ساخت و ساز به دنبال سرمایه بیشتری است شروع فعالیت این پالایشگاه به تاخیر افتاده است.

پالایشگاه نفت الزور با ظرفیت روزانه ۶۱۵ هزار بشکه که ابتدا قرار بود بیش از یک دهه قبل به بهره‌برداری برسد، بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه محسوب می‌شود اما این پروژه به دلیل مسائل اداری و سیاسی از جمله تنش بین پارلمان و کابینه کویت بارها به تاخیر افتاده است.

وزیر نفت کویت همچنین تایید کرد که هیات مدیره شرکت نفت کویت(KPC) گسترش یافته و در حال حاضر ۱۵ عضو دارد. پیش از این هیات مدیره این شرکت ۹ عضو داشت.

منابع آگاه هفته گذشته به رویترز گفتند که چندین تغییر در هیات مدیره شرکت نفت کویت در حال بررسی است و یکی از این تغییرات، افزایش تعداد اعضای هیات مدیره است.