فرزاد غزائی در گفت‌وگو با(ایسنا)، اظهار کرد: یکی از شاخص‌های ارزیابی کیفیت در صنعت خودرو، شاخص آدیت(ارزشیابی کیفی خودرو) است که به صورت دوره‌ای از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مورد تائید وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه طبق شاخص آدیت در بازه زمانی فروردین ۱۳۹۳ تا اسفند ۱۳۹۳، کیفیت پراید ۱۳۱ به عنوان پرتیراژترین پراید تولیدی در کشور معادل هشت درصد افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: در این شرایط رییس شورای رقابت از کاهش ۲.۵۷ درصدی کیفیت پراید سخن گفته که نشان می‌دهد اطلاعات نادرستی در این زمینه به وی رسیده است. بنابراین از رییس شورای رقابت درخواست می‌کنیم اطلاعات کیفی مربوط به خودروی پراید را از وزارت صنعت، معدن و تجارت یا شرکت بازرسی کیفیت استاندارد دریافت کرده و پس از بررسی، آمار خود را اصلاح کنند.

معاون کیفیت گروه خودروسازی سایپا افزود: طبق ارزیابی‌های کیفی صورت گرفته کیفیت تیبا به عنوان دیگر محصول پرتیراژ سایپا نیز رشد داشته است به‌گونه‌ای که میزان نمره منفی این خودرو معادل هشت نمره کاهش داشته است.

غزائی با بیان اینکه کیفیت یک مفهوم چند بعدی بوده و در ارتباط با شاخص‌ها و استانداردهای مربوطه در این زمینه تعریف می‌شود، تصریح کرد: وقتی صحبت از کیفیت خودروها می‌شود باید آمارهای رسمی موجود در این زمینه مبنا قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، شب گذشته رضا شیوا – رییس شورای رقابت، در برنامه تلویزیونی گفت‌وگوی ویژه خبری اظهار کرده بود: به دلیل پایین بودن کیفیت خودروهای سایپا به خصوص پراید که منفی۲.۵۷ بوده است ما در نظر داریم جریمه برای این شرکت اعمال کنیم.