رضا شیوا رئیس شورای رقابت با بیان اینکه قیمت دنا به صورت رسمی اعم از کتبی و شفاهی به ایران خودرو اعلام شده است، گفت: هیچ خودروسازی حق ندارند اقداماتی را انجام دهد که منجر به ایجاد حاشیه بازار شود، این در حالی است که به نظر نمی رسد ایران خودرو کاهش تولید این خودرو را در دستور کار داشته باشد.

رئیس شورای رقابت افزود: ایران خودرو بر روی پروژه دنا سرمایه گذاری کرده و به نظر نمی رسد که کاهش تولید این خودرو را در دستور کار قرار دهد.

وی تصریح کرد: اکنون ایران خودرو هیچ بهانه ای برای عدم تحویل خودروی دنا به مشتریان ندارد و ملزم است به تعهدات خود عمل کند.

به گفته رئیس شورای رقابت، پلت‌فرم خودروی دنا دقیقا پلت‌فرم سمند است؛ به این معنا که موتور دنا همان موتور سمند EF۷ است و گیربکس نیز متعلق به پلت‌فرم سمند است.

رئیس شورای رقابت خاطرنشان کرد: شورای رقابت بررسی بازارهایی را که احتمال انحصاری بودن در آنها می رود را شروع به بررسی کرده که در این میان، بررسی بازار فولاد در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته شیوا، البته هنوز مشخص نیست که آیا بازار فولاد انحصاری است اما کارشناسان شورای رقابت مشغول کار هستند.

شورای رقابت، قیمت خودروی دنا را ۴۲ میلیون تومان اعلام کرده، این در حالی است که مسئولان ایران خودرو می‌گوید: با توجه به جزئیات آنالیز قیمت، این خودرو را زیر ۴۶ میلیون تومان نمی‌توانند بفروشند؛ وگرنه زیان خواهند کرد.