در این گردهمایی که با حضور مهندس ناصر آقامحمدی قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، آقای حضرتی بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور، محمدرضا عبداللهی مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین مدیر بازرسی گروه خودروسازی سایپا برگزار شد، عملکرد گروه خودروسازی سایپا در حوزه بازرسی مورد ارزیابی قرار گرفت. در این گردهمایی مهندس ناصر آقامحمدی قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در سخنانی اظهار کرد: گروه خودروسازی سایپا همواره در بحثبازرسی و خود کنترلی به عنوان یکی از پیشروان در صنایع کشور محسوب شده و تلاش کرده همزمان با شرایط و زمان خود حرکت کند.

وی افزود: در مباحثبازرسی توجه به رضایت مشتریان و وجود سلامت مالی و اقتصادی به عنوان دو اصل اساسی در سایپا محسوب شده و قصد داریم در آینده نیز برنامه های جدیدی را در این حوزه ها اجرایی کنیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر که سایپا در زمینه توسعه محصول وارد فصلی جدید از حیات خود شده، باید در زمینه های مختلف این حوزه نظیر تامین نیاز و خواسته مشتریان دقت نظر را داشته باشیم.

قائم مقام مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در ادامه افزود: بازرسی سایپا به عنوان یکی از ارکان مهم سازمان محسوب می شود که ما را به سمت تعالی سازمانی رهنمون خواهد کرد.

مهندس آقامحمدی خاطرنشان کرد: نظارت و خودکنترلی به عنوان یک فاکتور مهم سازمانی است و سیاست سایپا ایجاد زمینه های مناسب بازرسی و همکاری کامل با دستگاه های نظارتی است.

بر اساس این گزارش در ابتدای این گردهمایی سید احمد میررفیع مدیر بازرسی گروه خودروسازی سایپا در سخنانی اظهار کرد: برنامه ریزی برای ایجاد انسجام و وحدت رویه در بازرسی های گروه خودروسازی سایپا در دستور کار قرار دارد و تلاش می کنیم در این خصوص برنامه های جدیدی را به مرحله اجرا درآوریم.

وی با اشاره به اهمیت بازرسی در دین مبین اسلام تاکید کرد: بازرسی به عنوان یکی از شاخه های مهم امر به معروف و نهی از منکر شناخته می شود و چه در دین مبین و چه در نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره بر ضرورت اجرای درست، دقیق و بی طرفانه آن تاکید شده است.

مدیر بازرسی گروه خودروسازی سایپا گفت: بر اساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به نکات مثبت در بازرسی ها حرکت می کنیم و قصد داریم در این حوزه دقت نظر خود را افزایش دهیم.

مهندس میررفیع افزود: این گردهمایی ها راهگشای فعالیت ها در زمینه های مختلف بازرسی به عنوان یکی از ارکان مهم سازمان گروه خودروسازی سایپا محسوب می شود.

وی در خاتمه حرکت به سوی تعالی سازمانی را هدف نهایی گروه خودروسازی سایپا عنوان کرد و گفت: با حفظ و توجه به بازرسی ها تلاش می کنیم رضایت مشتریان که عمده ترین هدف ماست را محقق کنیم.

همچنین آقای حضرتی بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور در سخنانی با اشاره به همکاری های مناسب گروه خودروسازی سایپا در زمینه های مختلف بازرسی و نظارتی گفت: خوشبختانه سایپا همکاری های بسیار خوبی با سازمان داشته و همواره در تمامی زمینه ها مشی این مجموعه همکاری تنگاتنگ بوده است.

وی افزود: وجود شفافیت مالی و همکاری مناسب با سازمان های نظارتی و حضور کارکنان و دست اندرکاران متعهد و تخصص از جمله مهم ترین ویژگی هایی است که گروه سایپا از آن برخوردار است.

بازرس کل امور صنعت، معدن و تجارت سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان این که وجود دقت نظر بیشتر و شفاف سازی در بازرسی ها از اهمیت زیادی برخوردار است گفت: صنعت خودروسازی که مهم ترین هدف آن جلب رضایت مشتری است باید در این خصوص تلاش خود را دوچندان کند ضمن این که سایپا گام های مهمی در این حوزه برداشته است.

وی خاطرنشان کرد: باید ساز و کاری ایجاد شود تا مشتریان شرکت های خودروساز مشکلات خود را از طریق بازرسی همین شرکت ها پیگیری کرده و این سازمان ها هم نسبت به رفع موارد تا حصول نتیجه اقدام کنند.

گفتنی است محمدرضا عبداللهی مدیرکل دفتر ارزیابی و پاسخ گویی به شکایات وزارت صنعت معدن و تجارت نیز در اظهارات خود با اشاره به افزایش تولید خودرو در شرکت های تولیدکننده به ویژه گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: این اقدامات حاصل زحمات تمامی کارکنان گروه خودروسازی سایپا است و نشان می دهد برنامه های این شرکت ها در هفت ماهه سال محقق شده است.