بسطامی مدیر اجرایی جشنواره رونمایی و تست موتورهای برقی از همه شهروندان تهرانی به ویژه موتورسوران دعوت کرد تا از موتورهای برقی که در این نمایشگاه به نمایش درآمده اند، دیدن کنند. به گفته وی، در این نمایشگاه حدود ۱۰۰ دستگاه موتور در ۲۰ مدل به نمایشگاه درآمده است.

بسطامی گفت: ۲۰ شرکت در این نمایشگاه ۵ روزه شرکت کرده اند و انواع موتورهای برقی با قابلیت ها و در مدل های متفاوت درغرفه ها به نمایش درآمده است.

وی افزود: در حاشیه مرکز دایمی همایش های شهرداری تهران پیست موتورسواری پیش بینی شده تا افرادی که از این جشنواره و غرفه های نمایشگاه دیدن می کنند بتوانند موتورها را تست کنند.

جشنواره رونمایی از موتورهای برقی از ۱۳ تا ۱۷ آذر ماه جاری در مرکز دایمی همایش های شهرداری تهران در بوستان گفت و گو به کارش ادامه می دهد.

ساعت کار نمایشگاه از ۱۴ تا ۲۱ اعلام شده است.

امضای طومار آسمان آبی تهران، مسابقه نقاشی برای کودکان و نقاشی صورت کودکان با موضوع موتور برقی و همچنین تاتر خیابانی با موضوع موتورهای برقی از دیگر برنامه های جانبی جشنواره رونمایی از موتورهای برقی است.

شهرداری تهران اعلام کرده است که در راستای کاهش آلودگی هوای تهران جایگزینی موتورهای بنزینی با موتورهای برقی را به عنوان یک برنامه و سیاست فرهنگی و زیست محیطی دنبال می کند. بر اساس اعلام مسوولان شرکت کنترل کیفیت هوا شهرداری تهران با همکاری شرکت لیزینگ بانک شهر تا ۸۰ درصد هزینه خرید موتورهای برقی را به صورت وام بدون بهره و با اقساط چند ساله در اختیار خریداران قرار می دهد.