اسکای پنت هاوس " در موناکو پس از اینکه ساختش کامل شود، با قیمت ۳۰۰ میلیون یورو گران‌ترین آپارتمان جهان خواهد بود.

این پنت هاوس با مساحت ۳۳۰۰ متر به عنوان خانه‌ای بین دریا و آسمان توصیف شده که جواهر تاج برج لوکس " تور اودئون " است.

این برج ۴۹ طبقه، ۷۰ پنت هاوس را در خود جای داده و در خط ساحلی موناکو در فرنچ ریویه‌را قرار گرفته است.

این آسمان‌خراش که توسط شرکت املاک لوکس مونگاسک با همکاری الکساندر جیرالدی، آرشیتکت و آلبرتو پینتو، طراح داخلی ساخته شده است نخستین آسمانخراشی است که در موناکو ساخته می‌شود زیرا این شاهزاده‌نشین از دهه ۱۹۸۰ به دلیل نگرانی از خراب شدن چشم انداز ساحلی زیبای موناکو، ساخت برج‌ها را محدود کرده بود.

اما در مواجهه با کمبود مسکن و افزایش قیمت‌های بازار، آلبرت دوم پادشاه موناکو پنج سال قبل با ساخت این پروژه موافقت کرد.

بر اساس گزارش فرانس ۲۴، این پنت هاوس که در ارتفاع ۱۷۰ متری قرار دارد، در هر یک از پنج طبقه خود یک آشپزخانه، پنج اتاق خواب، سالن پذیرایی، محل غذاخوری، یک سینمای خانگی و استخر دارد.

البته این پنت هاوس امکانات دیگری مانند سالن ورزش، سالن تماشای فیلم، خدمات پذیرایی لوکس، سرایدار تمام ۲۴ ساعته در هفت روز هفته و خدمات لیموزین دارد.

طبق گزارش روزنامه فرانسوی لوفیگارو، از ۲۰ آپارتمان این برج که تاکنون به فروش رفته اند قیمت هشت آپارتمان بین ۵۵ تا ۷۰ هزار یورو در هر متر مربع تعیین شده است.

ساخت این آسمان‌خراش بدون حاشیه نبوده است. شبکه خبری ال سی آی در سال ۲۰۱۲ گزارش داده بود پنج نفر که در این پروژه مشارکت داشته اند در ارتباط با فساد مالی، پولشویی و اتهامات دیگر تحت تحقیقات قرار گرفته‌اند.

همچنین ساکنان شهر فرانسوی کوچک بوسولی که با موناکو همجوار است شکایت کرده‌اند و از اینکه این آسمان‌خراش دید آنها را گرفته است معترض هستند.

انتظار می‌رود این برج در نیمه دوم امسال کامل شود و این پنت هاوس در سال ۲۰۱۵ به فروش گذاشته شود.

این پنت هاوس با قیمت ۳۰۰ میلیون یورو بالاتر از رقیبان دیگرش مانند پنت هاوس کوچک‌تر " سیتی اسپایر " با قیمت ۱۰۰ میلیون دلار که از سال ۲۰۱۲ در نیوروک به فروش گذاشته شده است، قرار می‌گیرد.