به گزارش ملت ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران، خودروی دنا که در راستای تنوع بخشی و ارایه محصولات جدید به بازار، طراحی شده، در نیمه نخست امسال به تولید انبوه می رسد.
این خودرو با تکیه بر توان مهندسی شرکت ایران خودرو و برپایه پلتفرم ملی طراحی شده و بدون اتکا به منابع خارجی تولید می شود و دارای ویژگی های فنی مطابق با استانداردهای بین المللی بوده و برمبنای استاندارد یورو ۴ طراحی شده است و با موتور EF۷ پایه گازسوز و بنزینی و سیستم مالتی پلکس تولید خواهد شد.
گفته می شود شرکت ایران خودرو تولید و عرضه بیش از پنج هزار خودروی جدید دنا را در سال ۹۲ در دستورکار قرار داده است.
بر اساس این گزارش میرجواد سلیمانی قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو در محصول و کیفیت در خصوص ویژگی های این خودرو اظهار داشت: در مرحله اولیه، دنا با گیربکس دستی تولید خواهد شد اما تجهیز آن به گیربکس اتوماتیک نیز در دستور کار قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: سیستم ترمز دنا نیز دیسکی است و با ارایه این محصول، سیستم جدید کنترل پایداری خودرو، ای. اس. پی به مشتری معرفی خواهد شد.
سلیمانی درخصوص مجهز بودن دنا به کیسه هوا گفت: ایربگ راننده و سرنشین بخشی از امکانات و قابلیت های دنا برای دست یابی به استانداردهای ایمنی است و با توجه به پلتفرم جدید صندلی این خودرو، امکان تجهیز آن به ایربگ های جانبی نیز فراهم شده است.
بر اساس این گزارش کیانوش پورمجیب معاون کیفیت شرکت ایران خودرو، درباره اینکه خودرو دنا چه زمانی تولید و ارائه می شود، افزود: تا اواخر نیمه اول امسال تولید و عرضه خواهد شد.

وی تصریح کرد: همه امکانات فنی و تولیدی کارخانه برای تولید خودرو دنا بسیج شده است.