این شاخص در روزگذشته ۱۴۰۰ واحد کاهش یافته است. دیروزشرکت پتروشیمی خلیج فارس بیشترین نقش را در نزول شاخص داشت و کاهش ارزش سهام این شرکت در مجموع ۱۸۱ واحد اثر منفی روی شاخص بورس برجای گذاشت.

کاهش ارزش معاملات

همزمان با نزول سنگین شاخص بورس تهران دیروز ارزش معاملات بورس کاهش یافت. سهامداران بورس تهران دیروز درمجموع ۱۹۹ میلیون سهم به ارزش ۱۰۰میلیارد تومان خریداری کردند که این میزان در مقایسه با روز های قبل کاهشی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیارد تومان نشان می دهد. دیروز صف فروش سهام پالایش نفت بندر عباس سنگین تر شد و تا پایان مبادلات هزارو۷۱۵ دستور برای فروش ۵۴ میلیون و ۸۷۳ میلیون سهم این شرکت به ثبت رسید.

معامله انواع محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران، دیروز، شاهد معامله گندم دورم، گندم دامی، جو دامی و ذرت دانه ای بود. دیروز و در تالار محصولات کشاورزی، ۴۰۰ تن جو دامی گرگان با قیمت ۶۵۰۰ ریال در هر کیلو به فروش رسید. دیروز همچنین ۳۱۵ تن ذرت دانه ای دزفول با قیمت ۷۸۰۰ ریال در هر کیلو مورد دادوستد قرار گرفت. از دیگر محصولات کشاورزی که در این روز مورد معامله قرار گرفت می توان به ۵۰۰ تن گندم دورم ایلام با قیمت ۸۵۰۰ ریال در هر کیلو اشاره کرد.