در بازار مسکن تهران مدت زیادی است که دیگر خبری از تخفیف و ارزانی نیست؛ چراکه فروشنده ها براین باورند این روزها چرخاندن چرخ اقتصاد خانواده با شرایط فعلی دشوار شده است به همین خاطر آنها سعی دارند از طریق فروش کالای سرمایه ای خود، خرج و مخارج زندگی شان را تامین کنند.
به گزارش ملت ایران به نقل از دنیای اقتصاد، البته اکثر این دسته از فروشنده ها همان سازنده ها در بازار مسکن هستند، اما ناگفته نماند که در حال حاضر متقاضیان در بازار خرید مسکن اگر خوش شانس باشند می توانند از فروشنده هایی که قصد تبدیل به احسن واحدشان را دارند تخفیف بگیرند در غیر این صورت خبری از تخفیف در بازار مسکن تهران نیست.
یکی از بنگاهداران فعال در خیابان نارمک درباره نرخ معامله شده واحد مسکونی در یک هفته گذشته گفت: یک واحد مسکونی ۵۶ متری که ۱۳ سال عمر بنا دارد به قیمت ۱۹۵ میلیون تومان به خریدار هفته گذشته واگذار شد. وی در ادامه افزود: مالک در ابتدا قیمت پیشنهادی فروش واحد مذکور را ۲۱۵ میلیون تومان تعیین کرده بود یعنی متری ۳ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان. اما وی به دلیل نبود مشتری و پول لازم بودن حاضر شد قیمت هر متر مربع واحدش را به ۳ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان کاهش دهد.
این بنگاهدار تاکید کرد: علتی که باعثشد تا مالک راضی به تخفیف شود، مساله خرید واحد دیگری بود که فروشنده هرچه سریع تر باید مبلغ خرید آن را تامین می کرد. علاوه براین در حوالی خیابان جمهوری در یک بنگاه املاک ۲ معامله خرید و فروش در هفته گذشته به ثبت رسیده است.
این مشاور املاک درباره جزئیات معاملات اظهار کرد: یک معامله مربوط به واحدی ۱۰۶ متری در خیابان ارومیه بود که قیمت هر متر مربع آن ۵ میلیون تومان محاسبه شده بود و ناگفته نماند که واحد مذکور نوساز و از کلیه امکانات برخوردار بود. وی همچنین خاطرنشان کرد: واحد دیگری به متراژ ۶۶ متر مربع در خیابان یاسری واقع در خیابان جمهوری متری ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ارزش گذاری شده بود که به متقاضی واگذار شد.
این مشاور املاک تصریح کرد: قیمت های معامله شده برای هر دو فایل نرخ هایی است که کلام اول و آخر فروشنده ها بوده است یعنی هیچ تخفیفی از سوی مالک در نظر گرفته نشده است. همچنین در خیابان افسریه ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به عنوان قیمت هر متر مربع واحدی ۷۰ متری نوساز به همراه کلیه امکانات تعیین شده بود که روز گذشته به فروش رسید. بنگاهداری با افزودن به این مطلب گفت: مشتری این واحد مسکونی درخواستی برای تخفیف نکرد و به همین خاطر فروشنده هم تخفیفی در نظر نگرفت.