به گزارش ملت ایران به نقل از دنیای اقتصاد شورای رقابت و خودروسازان در حالی هفته گذشته بر سر قیمت برخی خودروهای داخلی به توافق رسیدند که هنوز تکلیف قیمت تندر - ۹۰ و پژو ۲۰۶ به عنوان دو محصول پرتقاضای بازار مشخص نشده است.

آن طور که خبر می رسد، ارزبری تندر - ۹۰ و پژو ۲۰۶ به محل اختلاف خودروسازان و شورای رقابت تبدیل شده و ظاهرا قرار است این دو طی هفته جاری به توافق نهایی در این مورد برسند.

حرف خودروسازان این است که تندر - ۹۰ و پژو ۲۰۶ ارزبری بالایی دارند و شورای رقابت باید در تعیین قیمت آنها، فاکتور ارزبری را جداگانه و سوای از تورم بخشی، حساب کند.

ظاهرا خودروسازان حتی عنوان هم کرده اند که اگر شورای رقابت قیمتی پایین تر از هزینه تمام شده تولید را برای این خودروها به خصوص تندر - ۹۰، در نظر بگیرد، تولید آنها متوقف خواهد شد، زیرا ادامه تولیدشان صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

این داستان البته در مورد خودروهایی مانند مگان و سوزوکی گرندویتارا نیز صدق می کند و قرار است قیمت آنها نیز مطابق با میزان ارزبری شان تعیین شود، با این حال هم اکنون تعیین قیمت تندر و ۲۰۶ به دلیل تقاضای بیشتر، برای مشتریان مهم تر به نظر می رسد.

این در شرایطی است که ظاهرا خودروسازان قیمت های موردنظر خود را به شورای رقابت پیشنهاد داده و منتظر جواب نهایی این شورا هستند.

به گفته منابع آگاه، ایران خودرو قیمتی حدود ۳۱ میلیون تومان را برای پژو ۲۰۶ تیپ ۲ پیشنهاد داده که طبعا اگر قرار به تولید مدل های بالاتر ۲۰۶ باشد، این رقم افزایش خواهد یافت.

در مورد تندر - ۹۰ نیز گفته می شود نظر خودروسازان روی قیمت ۳۳ میلیون تومان است، حال آنکه این محصول هم اکنون قیمتی حدود ۳۱ میلیون تومان در بازار دارد.

باید دید در نهایت چه توافقی بین خودروسازان و شورای رقابت در مورد قیمت تندر و ۲۰۶ صورت می گیرد و بازگشت دوباره آنها به لیست فروش، بازار را تکان خواهد داد؟