به گزارش ملت ایران ناصر رئیسی فر در گفت وگو با خبرآنلاین از مسوولان امر تقاضا کرد تا پیش از اجرایی کردن افزایش قیمت بنزین جلسات مشترکی بین نمایندگان جایگاهداران و مسوولان برگزار شود و تمام جوانب اجرایی شدن این هدف را بررسی کنند تا تجربه تلخ شب اعلام سهمیه بندی شدن بنزین در کشور تکرار نشود.
به گفته وی اغلب جایگاه های بنزین در مناطق مسکونی هستند و در صورت کوچکترین خطر در یک جایگاه خانه های اطراف نیز دچار حادثه خواهند شد.
براساس اظهارات رئیس کانون جایگاهداران سوخت، جایگاهداران بیش از ضررهای اقتصادی ناشی از کاهش مصرف توسط رانندگان، از خطرات و حوادثاحتمالی ناشی از اعلام رسمی افزایش قیمت بنزین نگران هستند.
وی درعین حال متذکرشد: در حال حاضر جایگاهداران با کارمزد بسیار اندک در حال فعالیت هستند و اگر حق العمل کاری هم جایگزین آن شود باز هم براساس فروش هر لیتر بنزین به جایگاهداران حق العملی پرداخت می شود که مطمئنا پس از اعلام رسمی افزایش قیمت و کاهش مصرف، درآمد جایگاهداران بسیار کاهش خواهد یافت.
ناصر رئیسی فر، اقدام مسوولان در جهت افزایش قیمت بنزین را منطقی دانست و درعین حال متذکرشد: ما موافق افزایش قیمت هستیم اما برای اجرایی شدن آن خواستار اندیشیده شدن تمهیدات لازم در جهت کاهش خطرات و حوادثخواهیم بود.
رئیس کانون جایگاهداران سوخت، از سهمیه بندی شدن بنزین گلایه کرد و افزود: متاسفانه سهمیه بندی حس مالکیت در مردم را افزایش داده و برخی فکر می کنند که باید تا قطره آخر سهیمه بنزین خود را مصرف کنند.
/ ۳۱۲۲۱