ملت ایران: سید محمد کریمی در گفت وگو با فارس در مورد مشکلات قرارداد بیمه دی با بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار داشت: یکی از کارهای بسیار خوبی که در صنعت بیمه انجام شد، آزادسازی تعرفه ها بود اما برخی شرکت های خصوصی کمتر به این موضوع توجه کردند.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: برخی شرکت ها از این موقعیت سوءاستفاده کردند و با ارائه نرخ های پایین به اصطلاح شروع به زدن یکدیگر کردند و در این قرارداد که طرف مقابل آن بازنشستگان هستند و از نظر بیمه پرخطر محسوب می شوند، با نرخ پایین قرارداد بسته شد.

کریمی تصریح کرد: بعد از مشخص شدن این موضوع، از مدیرعامل تعهد گرفتیم که در اسرع وقت مشکل بازنشستگان را حل کنند و تکلیف قرارداد شرکت را با بیمارستان ها مشخص کنند.

وی گفت: با مذاکراتی انجام شده بخشی از تعهدات بیمه دی پرداخت شد و بخشی را هم متعهد شدند که پرداخت کنند.

کریمی تأکید کرد: شرکت بیمه دی موظف به اتمام این قرارداد است و ما هم تا حد امکان به کانون بازنشستگان کمک کردیم و از برخی مطالبات بیمه مرکزی صرف نظر کردیم تا این شرکت بتواند به پرداخت تعهدات خود برسد.

وی با اشاره به اصلاح آیین نامه و نحوه تعیین نرخ حق بیمه ها گفت: امسال شرکت های بیمه برای بیمه تعداد بالای ۱۰هزار نفر باید از بیمه مرکزی مجوز بگیرد و یک گروه فنی در شرکت بیمه بر اساس این آیین نامه نرخ حق بیمه را محاسبه کرده و به اطلاع بیمه مرکزی می رساند.

کریمی اضافه کرد: متاسفانه این قرارداد از آن مواردی هست که برای شرکت بیمه صرفه اقتصادی ندارد و دچار زیان شده است و تغییراتی در سطوح مدیریتی آن به دلیل همین قرارداد انجام شد.

رئیس کل بیمه مرکزی اضافه کرد: اگر بیمه گذار اصلی این قرارداد از نوع خدمات دهی شرکت بیمه رضایت ندارد می تواند به بیمه مرکزی یا دستگاه قضایی شکایت کند البته با مذاکراتی که اخیراً با بیمه دی انجام شده، ان شاالله قرارداد به سلامت به پایان می رسد.